Naga MarketsW raporcie Domu Maklerskiego BDM datowanym na 24 września informowano o podtrzymaniu rekomendacji „redukuj” oraz obniżeniu ceny docelowej dla akcji LPP z poziomu 8080 zł do 7641 zł. W momencie przygotowywania raportu cena przedsiębiorstwa wynosiła 8820 zł.

“Podtrzymujemy negatywne nastawienie do walorów spółki i uważamy, że przyszłe okresy mogą przynieść inwestorom szereg rozczarowań, patrząc na konsensus rynkowy. W bieżącym raporcie akcentujemy umocnienie USD/PLN (poziomy wyższe niż rok wcześniej), co w naszej ocenie będzie przekładało się na marże w okresie drugiego półrocza 2018/2019” – informuje raport domu maklerskiego.

Źródło: DM BDM

“Wśród zagrożeń widzimy także działania dużych konkurentów – na polski rynek zamierza wejść Primark, a H&M zaczął odbudowywać sprzedaż (+9 proc. rdr za trzeci kwartał 2018, czyli najlepszy odczyt od pięciu kwartałów)” – podaje dalsza część rekomendacji.


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Akcje LPP nadal wewnątrz kanału spadkowego

Od strony technicznej wykres LPP przesuwa się w kanale spadkowym wyznaczanym po tegorocznych niższych szczytach. Notowania przebijają również długoterminowe, dynamiczne wsparcie w postaci średniej 200-okresowej i testują dołki na 8550 zł. Sygnałem do silniejszej wyprzedaży będzie natomiast wybicie strefy zaznaczonej na czerwono, która łączy ze sobą dołki z 2018:

Źródło: Tradingview.com

Nie zmienia to faktu, że w ujęciu historycznym akcje nadal znajdują się na rekordowych poziomach. Warto przypomnieć, że rok 2017 zaczynał się od okolic niespełna 5 tysięcy złotych za jedną akcję spółki. O prawdziwym odwróceniu wzrostów będzie można mówić dopiero albo przy wybiciu kanału spadkowego albo zejściu pod 50% zniesienia trendu z ostatnich dwóch lat (wypadającego na wysokości 7 tysięcy złotych za akcję).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Rekomendacje i giełda jedno, a wyniki sprzedażowe drugie. To jest spółka do inwestowania na lata. Teraz jeśli akcje spadną to tylko będzie to dobra okazja, żeby dokupić kolejne. Spora inwestycja w e-commerce na wielu rynkach może niektórych przestraszyć, ale obecne wyniki sprzedażowe pokazują, że firma radzi sobie dobrze w tym kanale sprzedażowym. Jeśli inwestycja się uda to spowoduje łatwiejsze wejście na te rynki w kontekście salonów stacjonarnych. Na razie jest bardzo dobrze, powierzchnie handlowe rosną systematycznie, sprzedaż i zyski również.

  2. Ja tam bym nie redukował przed najlepszym okresem sprzedażowym w roku. Na koniec 2018 spółka będzie pewnie miała wynik finansowy najlepszy od momentu powstania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here