Naga MarketsW raporcie Domu Maklerskiego BDM datowanym na 24 września informowano o podtrzymaniu rekomendacji „redukuj” oraz obniżeniu ceny docelowej dla akcji LPP z poziomu 8080 zł do 7641 zł. W momencie przygotowywania raportu cena przedsiębiorstwa wynosiła 8820 zł.

“Podtrzymujemy negatywne nastawienie do walorów spółki i uważamy, że przyszłe okresy mogą przynieść inwestorom szereg rozczarowań, patrząc na konsensus rynkowy. W bieżącym raporcie akcentujemy umocnienie USD/PLN (poziomy wyższe niż rok wcześniej), co w naszej ocenie będzie przekładało się na marże w okresie drugiego półrocza 2018/2019” – informuje raport domu maklerskiego.

Źródło: DM BDM

“Wśród zagrożeń widzimy także działania dużych konkurentów – na polski rynek zamierza wejść Primark, a H&M zaczął odbudowywać sprzedaż (+9 proc. rdr za trzeci kwartał 2018, czyli najlepszy odczyt od pięciu kwartałów)” – podaje dalsza część rekomendacji.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Akcje LPP nadal wewnątrz kanału spadkowego

Od strony technicznej wykres LPP przesuwa się w kanale spadkowym wyznaczanym po tegorocznych niższych szczytach. Notowania przebijają również długoterminowe, dynamiczne wsparcie w postaci średniej 200-okresowej i testują dołki na 8550 zł. Sygnałem do silniejszej wyprzedaży będzie natomiast wybicie strefy zaznaczonej na czerwono, która łączy ze sobą dołki z 2018:

Źródło: Tradingview.com

Nie zmienia to faktu, że w ujęciu historycznym akcje nadal znajdują się na rekordowych poziomach. Warto przypomnieć, że rok 2017 zaczynał się od okolic niespełna 5 tysięcy złotych za jedną akcję spółki. O prawdziwym odwróceniu wzrostów będzie można mówić dopiero albo przy wybiciu kanału spadkowego albo zejściu pod 50% zniesienia trendu z ostatnich dwóch lat (wypadającego na wysokości 7 tysięcy złotych za akcję).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Rekomendacje i giełda jedno, a wyniki sprzedażowe drugie. To jest spółka do inwestowania na lata. Teraz jeśli akcje spadną to tylko będzie to dobra okazja, żeby dokupić kolejne. Spora inwestycja w e-commerce na wielu rynkach może niektórych przestraszyć, ale obecne wyniki sprzedażowe pokazują, że firma radzi sobie dobrze w tym kanale sprzedażowym. Jeśli inwestycja się uda to spowoduje łatwiejsze wejście na te rynki w kontekście salonów stacjonarnych. Na razie jest bardzo dobrze, powierzchnie handlowe rosną systematycznie, sprzedaż i zyski również.

  2. Ja tam bym nie redukował przed najlepszym okresem sprzedażowym w roku. Na koniec 2018 spółka będzie pewnie miała wynik finansowy najlepszy od momentu powstania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here