Naga MarketsCena cukru znajduje się w silnym trendzie wzrostowymRynek cukru porusza się zgodnie ze wzrostową linią trendu. Aktualne wyhamowanie widoczne jest od poziomu 16.60 centa, które należy traktować jako opór wyższego rzędu. Ilość prób przełamania tej podażowej bariery zmusza do zachowania czujności, gdyż korekta może zostać rozbudowana.

Cena cukru cały czas rośnie

Posiadacze długich pozycji zapewne docenia fakt, że wsparciem jest cena 15.60. Jest to szczyt z połowy listopada, który zgodnie z prawidłami analizy technicznej, po przełamaniu może stać się dołkiem. Dokładnie tak też się stało, a nawet można dopatrzyć się trzech kolejnych dołków testujących to wsparcie.  Jeżeli dzisiejsza sesja będzie koloru białego, to uwiarygodni to założenie, że rynek cukru chce wrócić do trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po przełamaniu bieżącego ograniczenia kolejny tygodniowy opór znajduje się na poziomie 18.30 centa. Geometrycznie sugeruje to zrównanie się dwóch kolejnych fal wzrostowych. Zjawisko to nosi nazwę ruchu mierzonego i może zapowiadać pojawienie się kolejnej korekty.

Jest tylko jeden problem, aktualne notowania są 250 punktów niżej, a wielość scenariuszy transakcyjnych sprawia, że  należy ostrożnie podchodzić do przewidywania przyszłości.

Na pierwszy plan wysuwa się założenie rozbudowania krótkotrwałej fazy ruchu konsolidacyjnego. Spadające wartości wskaźnika relatywnej siły sugerują, że podaż może ponownie zaatakować. Ponieważ korekta jest pojedynczą falą, to trudno znaleźć małe lokalne opory. Pozostaje obserwacja dwóch wymienionych już wartości: 15.60 i 16.60, z założeniem, że ta druga może zostać przełamana jako pierwsza.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcję | camparic | dyskusja na temat kursu btc | analiza bitcoin | mercator giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here