Naga MarketsCena Cardano (ADA) na wielomiesięcznych minimach. Kontrowersyjna decyzja eToroCena ADA, kryptowaluty natywnej dla blockchainu Cardano spada w czwartek rano do nowych wielomiesięcznych minimów po tym, gdy jeden z największych internetowych brokerów, eToro, poinformował dzień wcześniej o wycofaniu ze swoich rynków tego coina dla klientów z USA.

Cardano (ADA) najtańsze od kilku miesięcy po decyzji eToro

Kurs ADA/USD osuwa się w czwartek o 2,6% w dół do 1,62 dol. w odpowiedzi na zaprezentowane przez eToro dzień wcześniej informacje o zablokowaniu możliwości kupna kryptowaluty od nowego roku. Po 25grudnia amerykańscy użytkownicy nie będą już mogli otwierać nowych pozycji w tych tokenach, a po 31 grudnia nie będzie możliwe stake’owanie ADA i TRX. Informowaliśmy już o tym środę:Ponadto, portfele będą skutecznie działać w trybie umożliwiającej tylko wypłatę środków do pierwszego kwartału 2022 roku, kiedy to sprzedaż również stanie się ograniczona. Podejmując decyzję, eToro powołało się na obawy regulacyjne dotyczące obu aktywów. – pisaliśmy w środę na łamach Comparic.pl

Obecnie posiadający ADA i TRX mogą nadal je trzymać lub je sprzedać – jednak eToro twierdzi, że zacznie ograniczać sprzedaż ADA i TRX na początku 2022 roku.

To dość niespodziewana decyzja biorąc pod uwagę fakt, że Cardano jak do tej pory nie miał żadnych problemów regulacyjnych, a projekt omijały także kontrowersje, czego nie można powiedzieć o Tronie (TRX), czyli drugiej wycofywanej przez eToro kryptowalucie.

Cena Cardano (ADA) na wielomiesięcznych minimach. Kontrowersyjna decyzja eToro
Kurs ADA/USD. Źródło: tradingview.com

Swego czasu, twórcy Tron byli m.in. oskarżani o plagiatowanie kodu z projektu Ethereum czy niejasną kwestię decentralizacji kryptowaluty. Z kolei inne tokeny, jak Ripple (XRP) czy Monero (XMR) są obecnie pod baczną obserwacją regulatorów, między innymi amerykańskiej SEC.

Zobacz również: Floki Inu we współpracy z SSC Napoli. Logo Floki na koszulce Piotra Zielińskiego

– eToro będzie ograniczać ADA i TRX dla użytkowników w USA. Użytkownicy z USA nie będą już mogli otwierać nowych pozycji w ADA i TRX, ani otrzymywać nagród za staking. Nadal będą mogli zamykać istniejące pozycje według własnego uznania – napisano w oświadczeniu.

fpmarkets

Twórca Cardano i CEO IOHK, Charles Hoskinson, uspokaja, że nie jest to delisting:

– Ada nadal jest na eToro i klienci spoza USA mogą nią swobodnie handlować. – tweetował w środę.

Pomimo środowej przeceny, Cardano wciąż znajduje się w pierwszej dziesiątce największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej (54 mld dol.) plasując się na szóstej pozycji, jak wynika z danych CoinMarketCap. Jeszcze przed kilkoma miesiącami, gdy notowania ADA osiągały swoje maksima wszechczasów, Cardano było chwilowo nawet na trzeciej pozycji w tej klasyfikacji, tuż za ethereum i bitcoinem.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here