Naga MarketsCena BTC wzrosła od połowy marca o ponad 175 proc. Fakt ten sprawił, że za jednego Bitcoina znów zapłacić trzeba ponad 10 tys. dolarów. Mimo to, jest to cena o ponad 46 proc. niższa niż w grudniu 2017 roku, kiedy to za jedną cyfrową monetą BTC zapłacić trzeba było blisko 20 tys. USD. Zdaniem Mike McGlone z Bloomberg Inteligence, inwestorzy nie powinni się jednak martwić, gdyż cena najstarszej z walut wirtualnych nie tylko wzrośnie do wartości z końcówki 2017 r., lecz znacząco wyżej.

  • Cena BTC wzrośnie do 2025 r. do 100 tys. USD
  • Bitcoin przeżywa obecnie kaca

Cena BTC wzrośnie do 100 tys. USD

Strateg surowcowy Bloomberg Intelligence Mike McGlone uważa, że Bitcoin może wzrosnąć nawet do 100 tys. dolarów. Nie spodziewa się on jednak, by tak znaczna aprecjacja wydarzyła się w najbliższym czasie. W jego ocenie, inwestorzy będą musieli na to trochę poczekać.

W nowej edycji prognozy Bloomberg Crypto Outlook, McGlone wskazał, że Bitcoin jest na dobrej drodze do przełamania oporu na poziomie 14 tys. USD, ponieważ wskaźniki pokazują coraz większy wzrost popytu na BTC.

– Nasz wykres przedstawia kapitalizację rynkową funduszu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), która zbliża się do wartości 500 000 Bitcoinów. Jeszcze rok temu, ten bezpośredni wskaźnik popytu inwestorów wynosił mniej niż połowę tej kwoty – wskazał McGlone.

Według McGlone’a, wycena Bitcoina wzrośnie w związku z rosnącymi wskaźnikami adopcji. Jego zdaniem, historia notowań BTC sugeruje, że do 2025 roku cena najstarszej z walut wirtualnych może wzrosnąć do 100 tys. dolarów.

Bitcoin ma kaca

Strateg uważa, że Bitcoin wciąż znajduje się w “trybie kaca” po wzrostach z drugiej połowy 2017 roku. Mimo, iż osobiście spodziewa się on wzrostów, to otwarcie przyznaje, że nie wie, co konkretnie może przyczynić się do ponownej aprecjacji najstarszej z walut wirtualnych. Wskazuje on jednak, że wskaźniki popytu i podaży wskazują na potencjał do dalszych wzrostów.

Ponadto, strateg Bloomberg Intelligence mówi, że obecny krajobraz makroekonomiczny powinien służyć jako “wiatr w żagle” dla Bitcoina.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro zyskuje, mimo coraz gorszych perspektyw gospodarczych UE
Następny artykułWysoki popyt na bezpieczne przystanie w ostatnim kwartale 2020 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here