Naga MarketsDan Tepiero, współzałożyciel 10T Holdings uważa, że zakupione niedawno przez spółkę MicroStrategy Bitcoiny, których wartość w momencie zakupu wynosiła 425 milionów dolarów, mogą w ciągu dekady podrożeć nawet do 10 miliardów dolarów. Oznaczałoby to, że cena najstarszej z walut wirtualnych musiałaby wzrosnąć w ciągu 10 lat niemal 20-krotnie.

  • Duzi gracze coraz chętniej inwestują w BTC
  • MicroStrategy zainwestowało 425 mln USD w BTC
  • BTC MicroStrategy mają być za 10 lat warte 10 mld USD
  • Cena BTC powyżej 13 tys. USD

MicroStrategy zainwestowało 425 mln USD w BTC

Jak informowaliśmy już w połowie września br., założona w 1989 roku spóła MicroStrategy postanowiła zainwestować 425 milionów dolarów w BTC. Biorąc pod uwagę, że transakcja ta zrealizowana została 11 sierpnia, spółce udało się zakupić łącznie 38 250 BTC, któreś przy obecnym kursie warte są ponad 505 mln zł. Co ciekawe, ma to być inwestycja bardzo długoterminowa. Dyrektor generalny firmy Michael Saylor wskazał bowiem, że zamierza hodlować swoje bitcoin przez 100 lat.

Zapomnij o trzymaniu nadwyżki bilansowej w podatnych na inflację pieniądzach, obligacjach o niskiej rentowności lub akcjach technologicznych – powiedział wówczas Saylor dodając, że na takim rynku są tylko dwa dobre miejsca na wykorzystanie nadwyżki gotówki: odkup akcji i bitcoiny.

Cena BTC powyżej 13 tys. USD

Ostatnie dni były dla posiadaczy kryptowalut niezwykle pozytywne. Cena Bitcoina wzrosła bowiem od wrześniowych dołków o około 3400 USD. Licząc od marcowych dołków, cena BTC wzrosła natomiast już o niemal 9,4 tys. USD, dzięki czemu w przekroczyła ona nawet barierę 13 tys. dolarów. Fakt ten sprawił, że kurs najstarszej z walut wirtualnych znalazł się na najwyższym poziomie od drugiej połowy czerwca 2019 r. i jednym z najwyższych od stycznia 2018 r.

Spoglądając na poniższy wykres przedstawiający obecna sytuację na notowaniach BTC z punktu widzenia interwału tygodniowego zauważymy, że trwałe pokonanie obecnie testowanego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji najstarszej z walut wirtualnych.

Realnym zasięgiem dla takich wzrostów wydają się nawet poziomy powyżej 17 tys. dolarów.

Cena BTC wzrośnie powyżej 260 tys. USD?

Aby projekcja współzałożyciela 10T Holdings mogła się zrealizować, cena BTC musiałaby wzrosnąć jednak nie do 17 tys. USD, lecz aż do 261,438 tys. USD. Dopiero wówczas zakupione przez MicroStrategy BTC warte byłyby bowiem 10 mld USD.

Oznacza to, że notowania najstarszej z walut wirtualnych musiałyby wzrosnąć z obecnego poziomu jeszcze o 1875 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIntersport miał wstępnie 725 tys. zł straty EBITDA II kw. r.obr. 2020/2021
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) blisko złamania oporu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here