Naga MarketsCena BTC wzrośnie w ciągu 5 lat do 1 mln USD - wynika z raportu Rozprzestrzeniająca się na niemal całym świecie, globalna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, która przerodziła się z kryzysu zdrowotnego w największy od ponad 100 lat kryzys gospodarczy sprawiła, że decydenci polityczni zaczęli podejmować radykalne działania mające na celu ograniczenie gospodarczych skutków tego kryzysu. Wśród ekonomistów pojawiły się jednak już głosy, że nie wyciągnęli oni właściwych wniosków i popełniają ten sam błąd co podczas kryzysu finansowego w 2008 roku.

  • Rynek finansowy czeka ponura przyszłość
  • Emeryci największymi poszkodowanymi obecnego kryzysu
  • Bitcoin i złoto zyskają na kryzysie

Rynek finansowy czeka ponura przyszłość

Z opublikowanego niedawno raportu autorstwa Global Macro Investor zatytuowanege “The Unfolding” wynika, że rynek finansowy czeka ponura przyszłość. Według dyrektora generalnego Raoula Pal’a, który jest autorem raportu, koronaawirus podsycił ogień systemowej słabości na światowych rynkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Emeryci największymi poszkodowanymi obecnego kryzysu

Odnosząc się do marcowych spadków na giełdowych parkietach, Pal wskazuje, że obecny kryzys wyrządził poważne szkody dla amerykańskiego systemu emerytalnego. Prócz osób zakażonych, jednymi z najbardziej poszkodowanych obecnego kryzysu mogą zostać także osoby z pokolenia Baby Boomers (osoby urodzone w latach 1946-1964, powojenne pokolenie wyżu demograficznego), które w wyniku spadków na giełdzie straciły sporą część oszczędności, mających zapewnić im godziwą jesień życia.

Bitcoin i złoto zyskają na kryzysie

Równocześnie autor raportu wskazuje, że na obecnym kryzysie może zyskać Bitcoin i złoto. Jego zdaniem cena złota może wzrosnąć nawet pięciokrotnie w ciągu najbliższych pięciu lat.  Mimo, że wydaje się to sporo, to dla Bitcoina przewiduje on jeszcze bardziej świetlaną przyszłość. Cena najstarszej z walut wirtualnych miałaby wzrosnąć bowiem nawet do 1 miliona dolarów.

Jego zdaniem Bitcoin nie jest tylko walutą, ani nawet magazynem wartości. To cały, zaufany, sprawdzony, bezpieczny, finansowo-księgowy system o wartości, która nigdy nie może być stworzona poza algorytmem kryptograficznym. To nic innego jak przyszłość całego naszego systemu wymiany, a także samych pieniędzy i platformy, na której one działają.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryzys gospodarki, wracamy do lat 70-tych, twierdzi Saxo Bank
Następny artykułFamur zlikwiduje oddział D450 w Rybniku, zwolni 204 osoby
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here