Naga MarketsMark Cuban

Mark Cuban, miliarder z branży technologicznej i właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks znany jest ze swojego sceptycznego spojrzenia na Bitcoina (BTC). Swego czasu przyznał nawet, że wolałby mieć banany niż BTC. Okazuje się jednak, że mimo, iż jeszcze niedawno nazwał on Bitcoina zbyt trudnym do zrozumienia to jednak nie wyklucza, że za jakiś czas sam skusi się zainwestować w tę kryptowalutę.

  • Bitcoin jest zbyt trudny
  • Bitcoin nie jest i nie będzie cyfrowym złotem
  • Bitcoin może zyskać na obecnym kryzysie

Znany krypto-sceptyk zmienia zdanie?

Mark Cuban wskazał, że byłby wstanie zainteresować się Bitcoinem, gdyby ten stał się łatwiejszy w użyciu i gdyby można dokonywać nim płatności bez konieczności konwersji go do waluty fiat. Zwrócił on bowiem uwagę, że tak długo jak konieczne jest przeliczanie BTC na euro, dolary czy inne waluty fiducjarne, tak długo pozostaje się uzależnionym od wspieranych przez rządy walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Okazuje się zatem, że kluczową rolę musiałyby tu odegrać punkty usługowo-handlowe, które akceptując płatności w BTC przyczyniłyby się do masowej adopcji kryptowalut. Cuban zwraca jednak także uwagę, że konieczne byłoby również uproszczenie całego procesu związanego z zakupem i sprzedażą kryptowaluty.

Aby móc konkurować, Bitcoin musiałby być całkowicie wolny od tarć i zrozumiały dla wszystkich – wskazuje Cuban dodając, że cały proces powinien być na tyle łatwy, aby babcia mogła to zrobić.

Cena BTC wzrośnie dzięki działaniom banków centralnych

Słynny miliarder nie zgadza się także z twierdzeniem, że Bitcoin jest cyfrowym złotem. Jego zdaniem sam fakt, iż BTC jest wirutalny jest jego największą przeszkodą do zostania środkiem wykorzystywanym do przechowywania wartości. Zwraca on jednak uwagę, że obecny kryzys może (choć nie musi) przyczynić się do wzrostu ceny BTC. Wszystko zależne będzie od gospodarczego wpływu i reakcji rynków na masowy dodruk, jakiego dokonują banki centralne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek ropy – jesteśmy świadkami tworzącej się historii
Następny artykułLagarde: EBC nigdy nie rozważał wprowadzenia „helicopter money”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here