Naga MarketsZa nami jedna z najkrwawszych sesji w historii rynku kryptowalut. W skrajnym momencie środowego handlu kapitalizacja tego rynku kurczyła się bowiem o ponad 34 proc. Spadki te były na tyle silne, że cena bitcoina w ciągu zaledwie 4 godzin osunęła się o niemal 11 tysięcy dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od połowy kwietnia br. deprecjacji do blisko 35 tysięcy dolarów. Oznacza to, że kurs BTC spadł w ciągu zaledwie 35 dni o niemal 54 proc. z niemal 65 tys. USD aż w okolice 30 tys. USD.

  • Cena BTC spadła wczoraj do 30 tysięcy dolarów
  • Był to najniższy poziom od stycznia br.
  • Mimo to, w czwartek o poranku za jednego bitcoina zapłacić trzeba już 41 tysięcy dolarów
  • CEO Ark Invest prognozuje, że kurs BTC wzrośnie do 500 tysięcy dolarów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin wzrośnie do 500 tys. USD

Mimo, że jeszcze wczoraj po południu za jednego bitcoina wystarczyło zapłacić 30 tysięcy dolarów, to dziś o poranku jego cena wzrosła już do ponad 41 tysięcy dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Catherine Wood, założycielka i dyrektor generalny ARK Invest, popularnego funduszu giełdowego spodziewa się, że wczorajsze spadki były jedynie chwilową korektą. W jej ocenie cena BTC wzrośnie bowiem docelowo do 500 tysięcy dolarów.

W wywiadzie udzielonym telewizji Bloomberg przyznała ona że bitcoin znajduje się obecnie “na wyprzedaży” i mimo wczorajszego spadku, być może nie osiągnął on jeszcze swojego dna. Wskazał, że rynek jest obecnie bardzo “emocjonalny” w związku z czym trudno określić, gdzie konkretnie znajduje się dno.

Niemniej jednak, mimo tych spadków zauważalnie podniosła ona swoją wcześniejszą projekcję. Warto bowiem przypomnieć, że jeszcze w lutym br. wskazywała, iż cena bitcoina wzrośnie “jedynie” do 200 tysięcy dolarów.

Podczas wywiadu odniosła się ona także krótko do obaw CEO Tesli Elona Muska dotyczących ochrony środowiska i energochłonności BTC, wyjaśniając, że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do wydobywania bitcoina dramatycznie przyspieszy w najbliższym czasie, dzięki czemu krypto waluta stanie się o wiele bardziej przyjazna planecie.

Autor poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin i klątwa Coinbase? Kurs BTC w dół o 50% od debiutu giełdy
Następny artykułPolski start-up aQuality ruszył ze sprzedażą akcji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here