Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCPoczątek roku przyniósł nie lada ożywienie na rynku kryptowalut. Zauważalne wzrosty dostrzec można bowiem na notowaniach Bitcoina, jak również większości popularnych altcoinów. W niektórych przypadkach aprecjacja liczona jest nawet w setkach procent. To wszystko sprawia, że o rynku tym znów zrobiło się głośno, a w sieci pojawiły się kolejne śmiałe projekcje dot. przyszłej wyceny “cyfrowego złota”.


Cena BTC wzrośnie do 400 tys. USD

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC wzrastała od początku roku (w skrajnym momencie) o ponad 53% pokonując przy tym psychologiczną barierę 10 tys. USD. Mimo, iż obecnie Bitcoin znów znajduje się nieco poniżej 10 tys. USD, co Max Keiser postanowił zaktualizować swoją projekcję z 2012 roku. Choć pierwotnie wskazywał on na wzrosty ceny Bitcoina do 100 tys. dolarów, to obecnie prognozuje już wzrost do aż 400 tys. USD. W jego ocenie stare przewidywania na 100.000 dolarów są teraz zbyt konserwatywne.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Oficjalnie podnoszę swój cel dla Bitcoina – i po raz pierwszy dokonałem tej prognozy, kiedy wynosiła ona $1, powiedziałem, że może ona wynieść $100,000 – podnoszę swój oficjalny cel po raz pierwszy od ośmiu lat, podnoszę go do $400,000 – wskazał Keiser.

Zobacz także: Bitcoin osiągnie nowe ATH do lata! Cena BTC wzrośnie do 27 tys. USD
– uważa Tom Lee

Niewzruszony krótkotrwałą zmiennością, powiedział, że największa kryptowaluta jest “równie atrakcyjna” na obecnych poziomach jak w czasie jego pierwotnej prognozy:

– Dobrą wiadomością… jest to, że Bitcoin na poziomie 10 000 USD lub 9 300 USD jest równie atrakcyjny, jak wtedy, gdy wynosił 100 USD – wyjaśnił.

W odróżnieniu do wielu innych projekcji, Max Keiser nie podał konkretnych ram czasowych, kiedy cena BTC miałaby wzrosnąć w okolice zakładanego przez niego pułapu 400 tys. USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro EUR/USD znalazł się na 3-letnich minimach
Następny artykułBanqUP: Otwarta bankowość na przykładzie polskiego startupu z branży fintech
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here