Naga MarketsBitcoinSpoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC wzrosła na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni o ponad 70% (choć w skrajnym momencie aprecjacja przekraczała 85%). Czy to oznacza, że Bitcoin stał się “bezpieczną przystanią” w czasach kryzysu?


Millenialsi i pokolenie X przyczynią się do wzrostu ceny BTC

Jak powszechnie wiadomo, kryptowaluty są zdecydowanie bardziej popularne wśród osób młodych, niż u osób w podeszłym wieku. Jedna z największych giełd kryptowalut Kraken szacuje, że osoby z tzw. pokolenia Millenialsów i pokolenia X w samych tylko Stanach Zjednoczonych mogą w najbliższych latach odziedziczyć majątek w wysokości niemal 70 bilionów dolarów.

Z raportu “Inheriting USDs & Acquiring BTCs”: How ‘The Great Wealth Transfer’ Will Fuel ‘The Great Bitcoin Adoption.” wynika, że jeżeli tylko zainwestują oni co najmniej 5% tej fortuny w BTC, to w 2044 roku cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby wzrosnąć do 350 tys. dolarów.

Kryptowaluty staną się szeroko akceptowanym środkiem płatniczym

Raport Krakena analizuje dane na temat różnic w podejściu do inwestowania osób z różnych pokoleń. Analizuje on profil kulturowy pokolenia Millenialsów i pokolenia X oraz to, jak ich wychowanie wpłynęło na ich postrzeganie BTC i rynku kryptograficznego w ogóle.

– Starsze pokolenia miały mniej korzystny pogląd na Bitcoin niż Millennialsi i Generacja X (…) 81% dorosłych Amerykanów znało przynajmniej jeden rodzaj waluty kryptograficznej, przy czym Bitcoin był najbardziej popularny w 75%. Około 55% z Millenialsów i 41% z pokolenia X znających przynajmniej jedną walutę wirtualną wyraziło swoje przekonanie, że kryptowaluty staną się “bardzo” lub “nieco” szeroko akceptowane w legalnych transakcjach przed 2030 r. – wskazują badacze.

Ponieważ wielu starszych Amerykanów jest na skraju emerytury, raport sugeruje, że ci z młodszych pokoleń, którzy nie tylko są bardziej zaznajomieni z Bitcoinem, ale bardziej “godni” jego przyjęcia, będą mieli więcej możliwości inwestowania w przyszłości.

– niewspółmierny procent Millenialsów i pokolenia X nadal będzie siłą napędową adopcji [kryptowalut] w dającej się przewidzieć przyszłości. Chociaż można to częściowo wytłumaczyć faktem, że oba pokolenia wykorzystują większe kompetencje technologiczne niż starsi wiekiem, powinniśmy również uznać, że obecna niestabilność Bitcoin’a jest nieodpowiednia dla osób zbliżających się do emerytury lub będących na emeryturze – czytamy w raporcie.

Wielki Transfer Bogactwa

Baby Boomers a więc osoby urodzone w latach 1946-1964 (powojenne pokolenie wyżu demograficznego) w samych tylko Stanach Zjednoczonych kontroluje obecnie około 57% całego bogactwa, z czego 50 bilionów dolarów odziedziczą w ciągu najbliższych lat pokolenia Millenialsów i X. Ta redystrybucja jest określana jako “Transfer Wielkiego Bogactwa”.

Kraken uważa, że jeśli młodzi ludzie wykorzystaliby tylko 1% tego majątku, aby następnie zainwestować w BTC, cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby wzrosnąć do 70 000 dolarów – jeśli nie więcej – w 2044 roku. Warto jednak zaznaczyć, że szacunki te opierają się jedynie na inwestorach w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że rzeczywiste wzrosty mogłyby być zauważalnie wyższe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 traci w czwartek 0,6%. Akcje PGNiG, Pekao liderami spadków, mBank odbija
Następny artykułUnimot odrabia straty. 60,41 mln zł zysku netto w 2019 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here