Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratBitcoin nie może zaliczyć ostatnich trzech tygodni do udanych. W tym czasie jego cena osunęła się bowiem o ponad 1800 USD, co stanowi niemal 18%. Jeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee będący szefem działu badań w Fundstrat Global Advisors uważa jednak, że osiągniecie wyceny na poziomie 25 tys. USD za BTC jest “proste”.


Cena ₿itcoina wzrośnie o 190%

W chwili pisania tego artykułu, za jednego Bitcoina zapłacić trzeba około 8 600 USD. Oznacza to, że aby cena najstarszej z walut wirtualnych osiągnęła poziom 25 tys. USD, musiałaby ona wzrosnąć o ok. 16 400 USD, co stanowi ponad 190%. Zdaniem Thomasa Lee nie musi to być jednak wcale bardzo trudne. Uważa on, że należy jedynie znaleźć sposób na podwojenie obecnej liczby aktywnych użytkowników sieci BTC.

W dzisiejszym wywiadzie dla CNBC, Lee argumentował, że do 2022 r. BTC osiągnie wartość 25 000 USD. “Jest to dość łatwe do osiągnięcia” wskazał analityk. Według szacunków Fundstrat Global Advisors, dziś mniej niż pół miliona ludzi “posiada i powszechnie używa BTC”, a jeśli ta liczba zamieni się w milion, cena wyniesie 25 000 USD.

– Waluty kryptograficzne są aktywami sieciowymi, co oznacza, że im więcej osób je posiada, tym większa jest ich wartość. W rzeczywistości jest to funkcja logowania, prawda? Jeśli więc podwoisz liczbę użytkowników, otrzymasz czterokrotne zwiększenie wartości. Aby przejść do 25.000 USD, potrzebujesz 4-krotnego wzrostu – nieco mniejszego – co oznacza, że musisz podwoić liczbę osób, które posiadają BTC – wyjaśnił Lee.

Dodał on także, że długoterminowa przyszłość Bitcoina jest “bardzo bycza”. Jego zdaniem to początek zasobów cyfrowych, a z czasem staną się one klasą instytucjonalną i majątkową.

Warto w tym miejscu przypomnieć jednak, że jeszcze w czerwcu br. Lee prognozował, iż cena BTC wzrośnie przed końcem 2019 r. do 40 tys. USD. Do końca roku pozostało zaledwie 1,5 miesiąca i póki co, niewiele wskazuje, by projekcja ta miała się ziścić.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoty słabnie na tle innych walut, ocenia analityk CMC Markets
Następny artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 15.11.2019 EUR/USD i USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here