Naga MarketsMinione tygodnie przebiegają na rynkach finansowych niezwykle emocjonująco. Rozprzestrzeniająca się po całym świecie pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przyczyniła się do panicznej wyprzedaży na wielu rynkach. Analizując przepływ kapitału widać bowiem, że inwestorzy transferują swoje środki z aktywów obarczonych wyższym ryzykiem jak np. akcje, do stosunkowo bezpiecznych. Czy na obecnym kryzysie może zyskać również Bitcoin?


Cena BTC wzrosła o ponad 85%

Na przestrzeni ostatnich dni cena BTC wzrosła o ponad 85% z 3 850 USD do 7 139 USD raportowanych jeszcze w miniony piątek. Analizując obecną sytuację na notowaniach najstarszej z walut wirtualnych zauważymy jednak, że wzrosty te zapoczątkowane były odrzuceniem technicznego wsparcia w wysokości 4 200 USD, a w ich skutek rynek dotarł jedynie w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 6 550 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego oraz 38,2% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu spadkowego. To właśnie tam pod koniec minionego tygodnia ponownie pojawiła się reakcja podażowa.

Może się zatem okazać, że ostatnie wzrosty były jedynie korektą, po zakończeniu której cena BTC ponownie osunie się w okolice 4 200 USD, bądź nawet do 3 000 USD.

2020 będzie rokiem BTC

Zgoła odmienne zdanie na temat przyszłości BTC ma natomiast Mike Novogratz. Były partner Goldman Sachs oraz dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina oraz założyciel notowanego na giełdzie w Kandzie banku inwestycyjnego Galaxy Digital uważa, że “to będzie i musi być rok BTC”.

Przypomnijmy, że jego zdaniem Bitcoin to “najlepsza” kryptowalutowa inwestycja. Uważa on nawet, że BTC może osiągnąć cenę nawet 20 000 USD… już w maju br.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułS&P 500 tanieje o 30%, indeks DAX o 40% od szczytu hossy
Następny artykułMousetrap Games chce pozyskać 2 mln zł w ramach equity crowdfundingu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here