Naga MarketsBitcoin BTCCena bitcoina spadła na przestrzeni ostatnich dni o niemal 13 tysięcy dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od połowy kwietnia br. deprecjacji do ponad 36 tysięcy dolarów. Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że kurs BTC osunął się o niemal 56 proc. do najniższego poziomu początku roku. W poniedziałek za najstarszą z walut wirtualnych zapłacić trzeba było bowiem “zaledwie” 28600 dolarów.

Cena BTC znów powyżej 34 tys. USD

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że spadki na notowaniach bitcoina zatrzymały się w okolicy tecehzniego wsparcia wyznaczonego m.in. na podstawie styczniowych dołków. To tam pojawiła się wczoraj niemała reakcja popytowa, wskutek której cena BTC wzrosła już o ponad 5900 dolarów, co stanowi niemal 21 proc. Fakt ten sprawił, że za jednego bitcoina znów zapłacić trzeba przeszło 34 tysiące dolarów.Lennard Neo, kierownik działu badań w Stack Funds, który współpracował niegdyś z takimi firmami jak Commerzbank AG, DBS Bank, Bloomberg i Fidelity uważa, że bitcoin jest “bardzo blisko dna” i nadal wskazuje na potencjał jego wzrostu w długim terminie. W jego ocenie, sytuacja fundamentalna “pozostaje bez zmian”.

– Nasz pogląd makro pozostaje niezmienny, ponieważ oczekujemy, że bitcoin ustanowi grunt pod dalszą konsolidację – wskazał Neo.

W jego ocenie, istotną role może odegrać wygaśnięcie wartych 2,3 miliarda dolarów opcji na BTC, co nastąpi w ostatnim tygodniu czerwca.

– Wzrost niepewności to 2.3 miliarda dolarów opcji na bitcoina wygasających – przyznał Neo dodając, że prawdopodobnie przyczyni się to do powstania większej zmienności na rynkach.   Wskazał on także, że łącząc wszystkie te czynniki razem, uważa, iż Bitcoin jest bardzo blisko dna, przynajmniej w tej obecnej fali.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje | akcje neuca | wartosc dolara | gpw lotos | sp 500 notowania | bank handlowy akcje | prognoza btc | santander notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSwapy – błyskawiczna wymiana kryptowalut – CEO Kanga Exchange
Następny artykułGołębi Powell, stabilny dolar i silny funt przed posiedzeniem BoE – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here