Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCDokładnie tydzień temu obserwowaliśmy niezwykłe ożywienie na rynku kryptowalut. W ciągu zaledwie kilku godzin cena najstarszej z nich wzrosła bowiem o niemal 40%, co było najsilniejszą aprecjacją BTC od 2011 roku. Od tego czasu rynek ten utrzymuje się jednak na względnie stabilnym poziomie nieco poniżej 10 tys. USD.


To tylko korekta…

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że cena najstarszej z walut wirtualnych przekroczyła w ubiegłym tygodniu barierą 10 tys. USD. Nie utrzymała się ona tam jednak zbyt długo, gdyż niemal natychmiast pojawiła się silna reakcja podażowa. Od kilku dni obserwujemy spokojnie spadki, które z czysto technicznego punktu widzenia przypominają formę korekty po ubiegłotygodniowych wzrostach.

Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 8800 USD. Biorąc pod uwagę, że poziom ten dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, w jego okolicy oczekiwać moglibyśmy pojawienia się większej reakcji popytowej. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnymi zasięgami wydają się kolejno rejony 11, 12 i 13 tys. USD.

Cena Bitcoina w sobotę, 2 listopada 2019 r.
Cena Bitcoina (BTC) w sobotę, 2 listopada 2019 r.

Za potencjalnymi wzrostami BTC przemawiać może również fakt, iż w trakcie ubiegłotygodniowej aprecjacji rynek pokonał już linię tendencji spadkowej, co mogłoby sygnalizować potencjalną zmianę nastawienia rynku.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowe kursy walut – ile kosztuje euro, dolar, funt i frank w weekend? Kurs euro spada do 4,25 zł!
Następny artykułAnaliza techniczna – czym jest i jak handlować na jej podstawie – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here