Naga MarketsCena Bitcoina wzrosła na przestrzeni ostatniego tygodnia o ponad 20 proc. do ponad 11 tys. dolarów, co jest najwyższą wyceną cyfrowego złota od połowy sierpnia 2019 roku. Czy tendencja ta zapoczątkowała właśnie kolejny impuls wzrostowy? Czy cena BTC może wkrótce wybić powyżej szczytów z grudnia 2017 roku?

  • Eksperci spodziewają się dalszej aprecjacji BTC
  • Bitcoin może ustanowić nowe ATH jeszcze w tym roku
  • Cena BTC może wzrosnąć w przyszłym roku do nawet 100 tys. USD

Cena BTC wzrośnie do końca roku do 20 tys. USD

Robert Wojciechowski, Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) w rozmowie z Piotrem Gembarowskim z Comparic Rynki przypomniał, że temat przyszłej ceny BTC był szeroko poruszany przy okazji mającego miejsce w maju br. Halvingu Bitcoina czyli zmniejszenia o połowę nagrody za wydobycie bloku.

– Wszyscy, którzy zajmują się szczególnie tradingiem mówili, że ta cena [BTC] będzie między 40 tys. a 100 tys. dolarów za rok – przypomina Robert Wojciechowski dodając, że jeżeli mówimy o tym roku, bardzo, bardzo prawdopodobne jest przebicie 20 tys. USD.

W ocenie Prezesa Zarządu IGBiNT prognozowana aprecjacja ceny BTC nie wynika jednak z czystej spekulacji, lecz z bardzo radykalnego przyrostu funkcjonalności Bitcoina i jego zastosowań.

– Coraz więcej i coraz częściej możemy używać go [Bitcoina] na całym świecie. No oczywiście poza Polską, bo Polska stoi w tym samym miejscu ciągle i próbuje nie zauważyć jak bardzo przyrastają użycia kryptowalut na świecie, jak bardzo ułatwiają one życie ludziom – wskazuje Wojciechowski dodać, iż background jaki mamy po koronawirus sprzyja temu. Po pierwsze, dodrukowanie ogromnych ilości pieniędzy przez rząd amerykański i jeszcze przez inne kraje będzie popychał Bitcoina do wzrostu wartości. 

Cała rozmowa Piotra Gembarowskiego z Robertem Wojciechowskim dostępna jest poniżej:

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułErbud podpisał umowę na budynek w Dęblinie za 49,6 mln zł netto
Następny artykuł11 bit studios: Premiera dodatku ‘On The Edge’ do gry ‘Frostpunk’ 20 sierpnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here