Naga Marketspękająca moneta bitcoinBitcoin nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Tylko od drugiej połowy czerwca br. jego cena spadła bowiem o ponad 6700 USD, co stanowił 48%. Analityk rynku blockchain i były pracownik banku JP Morgan Tone Vays wskazuje, że wskutek tej deprecjacji doszło do pokonania jednego z kluczowych poziomów wsparcia, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.


Hossa wróci na rynek?

Analizując notowania Bitcoina zauważymy, że dokładnie 15 grudnia 2018 roku zakończyła się “kryptowalutowa zima”, po czym cena BTC wzrosła o niemal 345%. Od drugiej połowy czerwca br. znów obserwujemy jednak jej spadki. Czy tym razem połowa grudnia i okres przedświąteczny przyczynią się do powrotu byków na rynek?

To czas na modlitwę

Tone Vays uważa, że nic takiego się w tym roku nie powtórzy. Jego zdaniem ruchy cenowe na notowaniach kryptowalut nie wyglądają zbyt dobrze i ceny tychże projektów mogą dalej spadać. Wskazał nawet, że to “czas na modlitwę”.

Vays uważa, że cena BTC ma szansę spaść w najbliższym czasie z obecnego poziomu w wysokości 7200 USD, poniżej 6 900 dolarów. Zwraca on także uwagę, że jeżeli i ten poziom zostałby pokonany, wówczas sytuacja stanie się bardzo zła i prawdopodobnie będzie się nadal pogarszać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC pozostawia stopy bez zmian, sprawdź jak reaguje kurs euro
Następny artykułAkcje Budimexu i WIG-Budownictwo szaleją. 40% wzrostów w dwa miesiące
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here