Naga MarketsBitcoin btc cc krzyż śmierciSpoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Tylko od początku tygodnia cena BTC osunęła się bowiem o 4,5%, dzięki czemu oscyluje ona obecnie w okolicy 7200 dolarów. Wiele osób spodziewa się, że zbliżający się wielkimi krokami halving, wskutek którego nagroda za wydobycie bloku zmniejszy się o połowę z 12,5 do 6,25 monet doprowadzi do aprecjacji ceny Bitcoina. A może czynnikiem determinującym zmianę panującej od drugiej połowy czerwca br. tendencji spadkowej będzie… analiza techniczna?


Cena BTC spadnie poniżej 6 tys USD

Licząc od czerwcowych szczytów, cena Bitcoina osunęła się o niemal 6700 USD, co stanowi ponad 48%. Biorąc pod uwagę, że wskutek niedawnych, spokojnych wzrostów rynek dotarł jedynie w okolice wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już kilka dni temu pojawiła się reakcja podażowa, aprecjację tą uznać moglibyśmy za formę korekty w trendzie spadkowym.

Uwzględniając położenie ceny względem technicznych poziomów wsparcia i oporu dojść można do wniosku, że jeżeli tylko deprecjacja BTC będzie kontynuowana, cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby docelowo osunąć się nawet poniżej 6 tys. USD.

Crypto₿irb, założyciel The Birb Nest uważa, że cena BTC może w najbliższym czasie osunąć się nawet do 5500 USD. Jego zdaniem nie zmienia to jednak faktu, że rok 2020 będzie “Legendarny”

“Zloty krzyż” dla fame’u 

Wskazując na możliwość spadków w okolice 5500 USD, ma on na myśli ponowne przetestowanie krzywej wzrostowej na wykresie logarytmicznym. Za zbliżającymi się wzrostami przemawiać ma natomiast “zloty krzyż” tj. przecięcie się średniej 50- i 100- okresowej na interwale tygodniowym.

Warto w tymi miejscu zastanowić się jednak, czy autor powyższej projekcji nie wprowadza przypadkiem swoich odbiorców w błąd. Formacją “złotego krzyża” nazwał on bowiem przecięcie się średniem 50- i 100- tygodniowej, podczas gdy standardowe formacje “złotego krzyża” i “krzyża śmierci” powstają poprzez przecięcie się średnich 50- i 200- dniowych.

Cała ta analiza wygląda więc jak próba szukania czegoś na siłę, tylko po to, by zrobić wokół siebie nieco szumu medialnego, co jakby nie patrzeć autorowi się udało. O twittcie tym piszą jż bowiem nawet największe portale kryptowalutowe na świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy FED powinien ponownie ciąć stopy procentowe? – Danske Bank
Następny artykułDolar nadal w dół, kurs euro i funta również tracą do złotego w środę, podał NBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here