Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCOstatnie dni były dla posiadaczy Bitcoina niezwykle optymistyczne. Tylko w ciągu 11 dni od 24 grudnia 2020 r. do 3 stycznia 2021 r., cena najstarszej z walut wirtualnych wzrosła bowiem o ponad 12 tysięcy dolarów. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania BTC osiągnęły poziom 34 800 dolarów, co przewyższało pamiętne szczyty z grudnia 2017 roku aż o ponad 15 tys. USD, tj. niemal 77 proc. Początek nowego tygodnia przyniósł jednak ze sobą ponadprzeciętnie dużą deprecjację Bitcoina.

  • Cena Bitcoina wzrosła do 23 800 USD
  • Silna reakcja podażowa sprawiła, że notowania BTC spadły w ciągu kilkunastu godzin o ponad 7 tys. USD
  • Zasięg spadków przekroczył 20 proc.
  • Deprecjacją zatrzymała się w okolicy technicznego wsparcia 

Cena BTC spadła o ponad 20 proc.

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że cena najstarszej z walut wirtualnych rośnie niemal nieprzerwanie od marca 2020 r. Rynek ten wzrastał przez 29 z 42 ostatnich tygodni. W tym czasie notowania BTC wzrosły o niemal 31 tysięcy dolarów z 3 850 USD do 34 800 USD, co stanowiło dokładnie 803,90 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zwrócić jednak uwagę, że mimo, iż jeszcze wczoraj za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było 34 800 dolarów (123 000 zł), to obecnie jego cena znajduje się już poniżej 30 000 dolarów, a w skrajnym momencie poniedziałkowego poranka znajdowała się poniżej 27 800 USD. Oznacza to, że w ciagu zaledwie kilkunastu godzin cena BTC osunęła się o ponad 7 000 dolarów, co stanowi ponad 20 proc.

Spoglądając na interwał 1-godzinowy dostrzec można, że spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 27 800 USD. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, być może notowania najstarszej z walut wirtualnych wrócą do wzrostów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurusd | indeks s&p 500 | usd pln prognoza | kurs ropy naftowej | kurs dolara prognozy 2020 | s&p 500 notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWartość aktywów Quercus TFI wzrosła m/m do 2,88 mld zł na koniec grudnia
Następny artykułDolar nadal osłabiony, kurs euro (EUR/USD) powraca do poziomu 1,23
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. >Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, być może notowania najstarszej z walut wirtualnych wrócą do wzrostów

    GDY NIE UMRZE, TO ŻYĆ BĘDZIE!” – Tak doktorzy powiedzieli. (Kornel Makuszyński)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here