Naga MarketsBitcoiin spadaPosiadacze kryptowalut nie mogą zaliczyć ostatnich dni do udanych. Tylko od początku tygodnia cena Bitcoina osunęła się bowiem o blisko 1 750 dolarów z niespełna 19 400 USD aż poniżej 17 650 USD. Oznacza to, że w ciągu niespełna trzech dni Bitcoin potaniał o 9 proc.

  • Cena BTC spadła od początku tygodnia o 9 proc.
  • Bitcoin ciągnie za sobą również altcoiny
  • Cena ETH spadła od początku tygodnia o niemal 12 proc.

Cena BTC spadła o 9 proc. 

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że wskutek trwającej od początku tygodnia deprecjacji, cena BTC osunęła się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 18 600 USD, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszych spadków. W chwili obecnej rynek ten znajduje się już w okolicy kolejnego wsparcia w rejonie 17 650 USD, co jest najniższym poziomem od 29 listopada br.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli w okolicy obecnie testowanego wsparcia pojawi się większa reakcja popytowa sygnalizująca jego odrzucenie, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy powstania przynajmniej korekty wzrostowej, wskutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 18 600 USD.

– Bitcoin zniżkuje drugi dzień z rzędu. Najpopularniejsza kryptowaluta spada dziś poniżej poziomu $18 000 i w momencie publikacji tego tekstu kontynuuje ruch w dół. Spadki rzędu 3% wypadają dosyć skromnie wobec skali przeceny innych cyfrowych walut – Ripple traci dziś 9% natomiast Stellar nurkuje o 7%. Kryptowaluty straciły impet po testowaniu przez Bitcoina historycznych szczytów w strefie poniżej $20 000. Pojawia się pytanie, czy będziemy świadkami trwałego odwrócenia trendu, tak jak na przełomie 2017 i 2018 roku? A może spadki są jedynie tymczasowe, tak jak miało to miejsce pod koniec listopada bieżącego roku? – pisali analitycy XTB.

Jeżeli jednak tak się nie stanie i obecnie testowana strefa zostanie trwale pokonana, wówczas należałoby się przygotować na możliwość spadku ceny BTC do 17 150 USD, 16 500 USD, bądź nawet 15 850 USD.

Cena ETH poniżej 540 USD

Zauważalne spadki dostrzec można w ostatnim czasie także na wielu innych kryptowalutach. Cena Ethereum osunęła się od początku tygodnia o o niemal 72 dolary, co stanowi blisko 12 proc.

Warto zwrócić uwagę, że w wyniku tak znacznej deprecjacji kurs ETH osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 560 USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 522 USD.

Autor polca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRay Dalio: bitcoin ma pewne cechy złota
Następny artykułRobinhood: Platforma, która wprowadziła giełdę pod strzechy planuje IPO. Wycena sięgnie 20 mld dol.?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here