Naga MarketsBitcoiin spadaCena Bitcoina wzrastała dziś powyżej 19 918 dolarów, co było najwyższym poziomem w historii jego notowań. Oznacza to, że po niespełna trzech latach, Bitcoin wybił powyżej szczytów z połowy grudnia 2017 roku. Nie utrzymał on się jednak zbyt długo na tych poziomach. Kilkanaście minut po godz. 12 pojawiła się bowiem niezwykle silna reakcja podażowa.

  • Cena BTC ustanowiła dziś nowe ATH
  • Szybko pojawiła się reakcja podażowa
  • Cena BTC spadła w ciągu 9 minut o ponad 1 000 USD

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że 17 minut po godz. 12 pojawiła się reakcja podażowa. W ciągu kolejnych 9 minut, cena Bitcoina osunęła się o ponad 1 000 dolarów, co stanowiło dokładnie 5,06 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy tak znaczna deprecjacja może oznaczać koniec trendu wzrostowego?

Osoby znające tajniki analizy techniczne z pewnością wiedzą, że nie należy analizować się, które jeszcze się nie zamknęły. W związku z powyższym, najlepiej będzie poczekać do końca dnia i zobaczyć, na jakim poziomie rynek zakończy pierwszą sesję grudnia. Może bowiem jeszcze okazać się, że spadki te zostaną w całości, bądź w zdecydowanej większości zanegowane.

Nawet jeżeli tak się nie stanie, to warto zwrócić uwagę, że 25 i 25 listopada cena BTC spadła o niemal 3 300 USD, a mimo to, finalnie okazało się to jedynie korektą.

Póki co wydaje się więc, że nie ma zbyt wielu powodów do obaw.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGiełdy czeka rok wzrostów czy pęknięcie spekulacyjnej bańki? Piotr Kuczyński
Następny artykułMarek Dietl pozytywnie ocenia Pipeline IPO na GPW przed 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here