Naga MarketsW Comparic24.tv własnie ukazał się kolejny odcinek przeglądu rynku kryptowalut. To seria współtworzona wspólnie z Geco.one, platformą typu margin trading do handlu kryptowalutami z dźwignią 1:100 i natychmiastową realizacją zleceń dla wszystkich aktywów. W ramach tego projektu przyglądamy się obecnej sytuacji na notowaniach najpopularniejszych kryptowalut takich jak m.in. Bitcoin i Ethereum. W ostatnim odcinku przyglądaliśmy się również ADA, DOT, ATOM, XRP, BNB oraz XLM.

Cena bitcoina spada niemal nieprzerwanie od tygodnia. W tym czasie notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się o niemal 9 tysięcy dolarów. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania technicznego wsparcia w okolicy 30 tysięcy dolarów. Spoglądając na notowania bitcoina warto zwrócić uwagę, że kurs BTC od drugiej połowy maja br. porusza się w trendzie horyzontalnym. Z czysto technicznego punktu widzenia, konsolidacje tego typu są formacjami korekcyjnymi, co oznacza, że statystycznie częściej rynek wybija z nich w kierunku zgodnym z wcześniejszym impulsem. 

Biorąc pod uwagę, że wcześniejszy impuls w przypadku BTC był ruchem spadkowym, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem z aktualnej konsolidacji. Oznacza to, że cena BTC może nie tylko dotrzeć do, ale również spaść poniżej technicznego wsparcia w wysokości 30 tysięcy dolarów.

Warto zwrócić przy tym uwagę, że gdyby tylko strefa ta została faktycznie pokonana, w praktyce należałoby przygotować się na możliwość spadku BTC nawet poniżej 20 tysięcy dolarów. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejny, istotny poziom wsparcia.

Więcej komentarzy nt. opisanych wyżej kryptowalut oraz analizę kilku kolejnych znajdziesz w przeglądu rynku z Geco One w telewizji Comparic Rynki.

Jeżeli odcinek Ci się podobał i chciałbyś abym w przyszłym tygodniu przeanalizowali dla Ciebie jakiś wybrany projekt, daj nam proszę znać w komentarzu pod ostatnim odcinkiem na YouTube (tutaj).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania celon | jsw giełda | notowanie euro | 11bit akcje | kruk notowania | orlen notowania | notowania orange | kursy kryptowalut prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta spadnie do 1,37 USD przed posiedzeniem Banku Anglii?
Następny artykułMovie Games i studio Star Drifters rozpoczynają współpracę nad nowym projektem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here