Naga MarketsBitcoiin spadaPoczątek 2020 roku przyniósł niezwykłe ożywienie na rynku kryptowalut. Cena Bitcoina, a więc najstarszej z nich wzrosła bowiem od początku roku o niemal 47%, podczas gdy wiele altcoinów notuje wzrosty w setkach procent. W czwartek o poranku dostrzec możemy jednak pewną zmianę sentymentu, co doprowadziło do zauważalnej wyprzedaży BTC.


Cena BTC wróci poniżej 10 tys. USD?

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut osunęła się o niemal 350 dolarów, co stanowiło 3,30%. W ten sposób doszło do re-testu jednego z ostatnio pokonanych poziomów oporu (teraz wsparcia) w wysokości 10 200 USD. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem – przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia – wydają się okolice 9 100 USD. Czyżby zatem cena BTC miała wrócić poniżej psychologicznej bariery 10 tys. dolarów?

Na interwale dziennym zauważymy, że nawet gdyby spadki te sięgnęły okolic 9 550 USD, to w dalszym ciągu nie zaburzyłyby one w żadnym stopniu trwającej od połowy grudnia 2019 r. tendencji wzrostowej. W pierwszej kolejności należałoby traktować je zatem jako kolejną korektę spadkową, a tych w obecnej tendencji było już kilka (zaznaczone na wykresie czerwonym kolorem).

Altcoiny pójdą w ślad za BTC?

Podobne reakcje podażowe jak na BTC dostrzec można także na notowaniach wielu Altcoinów. Cena Ethereum znajduje się obecnie w okolicy niezwykle istotnego oporu. Gdyby tylko strefa ta została trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 230 USD.

Notowania Liska mogłyby natomiast osunąć się w rejon 1.6250 USD,

a cena Dasha do 100 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here