Naga MarketsBitcoinCena BTC spadła od początku września o niemal 9 proc. Licząc jednak od początku trzeciego kwartału br., notowania najstarszej z walut wirtualnych wzrosły natomiast o ponad 16 proc. Biorąc do tego pod uwagę, że do końca miesiąca pozostał nieco ponad tydzień, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że będzie to już drugi kwartał z rzędu, kiedy cena BTC rosła. Fak ten sprawia, że w oparciu o dane historyczne, zwiększa się prawdopodobieństwo, iż w czwartym kwartale sytuacja ulegnie pogorszeniu i notowania zaliczą spadki.

  • Cena BTC spadła od początku września o 9 proc.
  • Cena BTC wzrosła od początku lipca o ponad 16 proc.
  • Cena BTC rośnie 2. kwartał z rzędu
  • Cena BTC nie rosła przez 3 kwartały z rzędu od 2017 r.

Cena BTC rośnie 2. kwartał z rzędu

Według danych historycznych, od 2017 roku, Bitcoin ani razu nie zakończył trzech kolejnych kwartałów wzrostami. Gdyby jednak w czwartym kwartale br. cena BTC wzrosła, byłbaby to pierwsza taka seria od trzech lat.

Spoglądając na powyższą tabelę warto zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatnich siedmiu lat, cena BTC rosła na przestrzeni 14 kwartałów, a spadała w trakcie 13. Na uwagę zasługuje także fakt, iż średni kwartalny wzrost wyniósł ponad 64 proc. a średni kwartalny spadek jedynie 21,8 proc.

Analitycy zwracają jednak uwagę, że od 2018 r. Bitcoin osiąga słabe wyniki w czwartym kwartale. Ich zdaniem mogą mieć na to wpływ względy podatkowe, wskutek czego część inwestorów wyprzedaje swoje BTC pod koniec roku.

Inni wskazują jednak, że przez wzgląd na wzrosty notowań złota i osłabienie dolara amerykańskiego, rozpoczynający się w październiku, IV kwartał 2020 r. może być inny niż to miało miejsce pod koniec 2018 r. i 2019 r.

Edward Morra, analityk techniczny zajmujący się kryptowalutami przyznał natomiast, że pozostaje dość sceptycznie nastawiony, dopóki BTC nie znajdzie się z powrotem powyżej 11 000 dolarów. Wskazał on przy tym, iż oczekuje reakcji popytowych w okolicy technicznego wsparcia między 10 500 – 10 450 USD.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAtrem – co łączy go z OZE i Baltic Pipe
Następny artykułTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, ceny złota oraz kursu Bitcoina na platformie Capital.com
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here