Naga MarketsBitcoinPoczątek roku przyniósł nie lada ożywienie na rynku kryptowalut. Zauważalne wzrosty dostrzec można bowiem na notowaniach Bitcoina, jak również większości popularnych altcoinów. W niektórych przypadkach aprecjacja liczona jest nawet w setkach procent. To wszystko sprawia, że o rynku tym znów zrobiło się głośno, w efekcie czego inwestorzy ponownie się nim zainteresowali.


Bitcoin wszedł w fazę wzrostów

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC od kilku dni oscyluje nieco powyżej 10 tys. USD. Warto zwrócić przy tym jednak uwagę, ze tylko od początku roku wzrosła ona o ponad 43%. 

JC O’Hara, główny technik rynkowy w MKM Partners przyznał w programie CNBC “Trading Nation”, że kursy kryptowalut mają tendencję do poruszania się w dwóch różnych fazach. Pierwszą z nich jest faza uśpienia czyli konsolidacji, po której następuje faza dużej zmienności i dynamicznego ruchu. Jego zdaniem Bitcoin znajduje się obecnie w tym drugim cyklu.

– A kiedy spojrzymy na Bitcoina zaczynamy dostrzegać oznaki, że uśpiona konsolidacja z drugiej połowy ubiegłego roku powoli zaczyna się zmieniać pod względem pozytywnej dynamiki rynku byka – uważa JC O’Hara.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Cena BTC wzrośnie do 12 tys. USD

Spoglądając na poniższy wykres można by dojść do wniosku, że trwające do drugiej połowy czerwca 2019 r. wzrosty były fazą dynamicznych wzrostów, po której nastąpiła półroczna faza uśpienia. Z początkiem roku cena BTC wróciła jednak do wzrostów, co mogłoby świadczyć o początku kolejnego impulsu wzrostowego.

– Wyrwaliśmy się z kanału trendu spadkowego. Wybijamy się ponad poziom psychologiczny 10 000 dolarów i jesteśmy zdania, że dodatni impet będzie nadal podążał za pozytywną dynamiką. Dlatego też uważamy, że w krótkim okresie czasu na Bitcoin’ie możemy otrzymać 12.000 dolarów – wskazuje JC O’Haratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEthereum zagrozi prymatowi bitcoina?
Następny artykułKurs euro osłabia się względem głównych walut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here