Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCDobiegający już powoli końca tydzień mija na światowych rynkach finansowych niezwykle interesująco. Jednym z najgorętszych wykresów ostatnich dni jest ten przedstawiający notowania Bitcoina. Cena BTC wzrosła bowiem od początku tygodnia o ponad 24 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od połowy marca br. aprecjacji do niemal 518 proc.

  • Cena BTC wzrosła od marca o ponad 500 proc.
  • Bitcoin po raz pierwszy w historii przekroczył 20 tys. USD
  • Cena BTC może podwoić się w przyszłym roku

Bitcoin powyżej 23 000 USD

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że wskutek tak znacznych wzrostów, cena Bitcoina po raz pierwszy w historii wybiła powyżej 20 000 dolarów. Obecnie znajduje się ona już nawet powyżej 23 000 dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena BTC podwoi się

Nigel Green, założyciel i prezes dubajskiej firmy doradztwa finansowego deVere Group prognozuje, że mimo wzrostu w ciągu kilku ostatnich miesięcy o 518 proc., paraboliczny rajd wzrostowy na notowaniach BTC dopiero się zaczyna.

W jego ocenie, Bitcoin wzrośnie w przyszłym roku od 50 proc. do nawet 100 proc. Oznaczałoby to, że w ciągu najbliższego roku, bądź nawet szybciej, cena BTC wzrośnie od 34 500 USD, do nawet 46 000 USD.

Green zaznacza jednak, iż nie spodziewa się, by tendencja ta przebiegała w linii prostej. Spodziewa się on bowiem, że napływ inwestorów instytucjonalnych doprowadzi do wzrostu zainteresowania konsumentów, tworząc wiekszą zmienność na notowaniach BTC.

– Niektóre z największych instytucji na świecie – wśród nich międzynarodowe firmy płatnicze i giganci z Wall Street – coraz bardziej angażują się w kryptowaluty, wnosząc ze sobą swoje ogromne doświadczenie i kapitał, co z kolei zwiększa zainteresowanie konsumentów – przyznał.

Autora poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEthereum 2.0 jest dziś jedną z najpopularniejszych sieci opartych na PoS
Następny artykułWig20 zyskuje po 2 godzinach piątkowej sesji 1,1%. CD Projekt traci blisko 19%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here