Naga MarketsCena Bitcoina wzrosła od marcowych dołków o ponad 250 proc. Mimo, że od wczoraj obserwujemy spokojne spadki, to wciąż utrzymuje się ona na najwyższym poziomie od czerwca 2019 roku i jednym z najwyższych od stycznia 2018 r. Współzałożyciel i partner Morgan Creek Digital Assets, Jason Williams, twierdzi, że BTC może gwałtownie wzrosnąć nawet o ponad 22 125 proc. i to w ciagu zaledwie pięciu najbliższych lat.

  • Cena BTC wzrosła od połowy marca o ponad 250 proc.
  • Bitcoin przekroczył barierę 14 tys. USD
  • Cena BTC może wzrosnąć nawet do 3 mln USD

Cena BTC może wzrosnąć o ponad 22 tys. proc.

W wywiadzie z Norwegian Block Exchange, Jason Williams przedstawił swoją projekcję, z której wynika, iż w ciagu najbliższych pięciu lat, Bitcoin może osiągnąć wartość od 1 mln USD do nawet 3 mln USD.

– Ludzie nie mają pojęcia, jak to będzie wyglądać, gdy duże banki i kraje zaczną trzymać swoje rezerwy w BTC – wskazał Williams.

Menadżer podkreślił także ograniczoną podaż jako kluczową cechę, która przyciągnie na rynek kryptowalut więcej graczy instytucjonalnych, co z kolei będzie napędzać wzrost notowań “królewskiej kryptowaluty”.

Spoglądając tymczasem na notowania BTC zauważymy, że cena najstarszej z walut wirtualnych przekroczyła w ostatnim czasie barierę 14 tys. USD, co było najwyższą wyceną “cyfrowego złota” od stycznia 2018 roku. Mimo, że obecnie jego kurs utrzymuje się nie poniżej 14 tys. USD, to jednak potencjał do dalszej aprecjacji wydaje się dość spory.

Cena BTC wzrośnie do 100 tys. USD

Warto w tym miejscu przypomnieć także niedawna projekcję stratega Bloomberg Intelligence. Mike McGlone uważa, że Bitcoin może wzrosnąć nawet do 100 tys. dolarów. Nie spodziewa się on jednak, by tak znaczna aprecjacja wydarzyła się w najbliższym czasie. W jego ocenie, inwestorzy będą musieli na to trochę poczekać.

Według McGlone’a, wycena Bitcoina wzrośnie w związku z rosnącymi wskaźnikami adopcji. Jego zdaniem, historia notowań BTC sugeruje, że do 2025 roku cena najstarszej z walut wirtualnych może wzrosnąć do 100 tys. dolarów.

Mimo, że projekcja ta jest o wiele mniej optymistyczna niż scenariusz zakładający wzrost ceny BTC do 3 mln USD, to jednak oba te scenariusze mają jedną cechę wspólną: jeden i drugi zakłada wzrost ceny BTC do 2025 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKGHM przyjął dokument zakładający zwiększenie potencjału mocy PV do 14,5 MW
Następny artykułKursy funta i franka największymi przegranymi sesji! CHF najsłabszą walutą G8
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here