Bitcoin, Trend wzrostowy na BTCCena Bitcoina ma za sobą niezwykle imponujący rajd wzrostowy. Wskutek trwającej nieprzerwanie przez pięć dni aprecjacji, notowania najstarszej z walut wirtualnych dotarły z okolic 9400 USD aż w rejon 11 tys. USD. Oznacza to, że cena BTC odbiła się od dolnego ograniczenia trwającej od pewnego czasu konsolidacji i dotarła do jej przeciwległego (górnego) ograniczenia. Czy dalsze wzrosty są jeszcze możliwe?


Bitcoin odrzuca górne ograniczenie konsolidacji

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice 11 tys. USD. Tam jednak już w piątek pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego oporu. Mimo to, od wczoraj znów obserwujemy aprecjację cyfrowego złota. Czyżby zatem piątkowe spadki nic nie znaczyły?

Cena Bitcoina (BTC) w niedzielę, 8 września 2019 r. | Źródło: TradingView
Cena Bitcoina (BTC) w niedzielę, 8 września 2019 r. | Źródło: TradingView

Wzrosty to tylko korekta?

Analizując obecną sytuację na notowaniach najstarszej z walut wirtualnych warto zwrócić uwagę na dynamikę poszczególnych ruchów. Zazwyczaj dynamiczne ruchy określamy mianem impulsów trendowych a spokojne stanowią jedynie korekty. Czy tym razem będzie podobnie?

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że mimo trwających od wczoraj wzrostów, cena najstarszej z kryptowalut umocniła się jedynie nieznacznie. Sam zasiąg tego ruchu jest bowiem zdecydowanie mniejszy niż zasięg piątkowej deprecjacji. Szczególnie dokładnie widać to na interwale 4-godzinowym.

Cena Bitcoina (BTC) w niedzielę, 8 września 2019 r. | Źródło: TradingView
Cena Bitcoina (BTC) w niedzielę, 8 września 2019 r. | Źródło: TradingView

Jeżeli zatem obecna aprecjacja okaże się jedynie korektą, w najbliższym czasie przygotować musielibyśmy się nawet na kolejny impuls spadkowy, dla którego realnym zasięgiem wydają się nawet okolice dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji tj. 9400 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułIle będzie kosztować euro, dolar, funt i frank w przyszłym tygodniu?
Następny artykułPrzed nami decyzja monetarna EBC! Mario Draghi uratuje strefę euro przed recesją?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here