Naga MarketsSilna korelacja kursu BTC z ruchami na giełdzie akcji sugeruje, że kryptowaluta wzrośnie na wykresie – mówi inwestor Michaël van de Poppe. Jego zdaniem cena bitcoina wyniesie wkrótce 12 tys. USD.

  • Znany inwestor uważa, że kryptowaluta zdrożeje w najbliższym czasie.
  • Realny jest poziom 12 000 USD.

Cena bitcoina – good times, bad times

O ile wielu uważało, że po halvingu czeka nas już tylko hossa, droga na szczyt jest… nudna. Co prawda parę dni temu kurs BTC spadł, ale już dziś ponownie jest wyżej, ale zarazem utknął w martwym punkcie, czyli w okolicach 9 500 USD.

Wielu analityków nadal widzi silną korelację pomiędzy tym, co dzieje się na akcjach, a ruchami BTC. Są zdania, że bitcoin pozostaje narażony na to, co dzieje się w sferze makroekonomii i wcale nie jest tak niezależny, jak wielu myśli.

Analityk Michaël van de Poppe z zadowoleniem przyjął powrót bitcoina do strefy ok. 9 500 USD. Teraz jest zdania, że cena bitcoina wyniesie nawet 12 000 USD.

Wcześniej rozmawiając w poniedziałek z Forbesem Van de Poppe argumentował, że bitcoin „musi stosunkowo szybko odzyskać [poziom] 9300 USD”, aby zapobiec utracie rozpędu. Dodał, że poziom 8600 USD stanowił „kluczowy punkt zwrotny”.

Inni analitycy

Inni analitycy są ostrożni. Wśród nich jest np. znany twitterowicz filbfilb, który w zeszłym tygodniu ostrzegł, że poziom 10 000 USD może okazać się trudne do szybkiego przebicia. Zasugerował, że zamiast tego należy skupić się na poziomach bliższych 8 000 USD.

Bardziej optymistyczny jest “nasz człowiek”. – Po rozrysowaniu lokalnego dołka i utrzymaniu poziomu 9 tysięcy dolarów, bitcoin stworzy bazę do dalszych wzrostów negując tym samym scenariusz deprecjacyjny – uważa Maksymilian Bączkowski. – Baza 9000-9100 nie może zostać wybita, jeżeli Bitcoin chce utrzymać sentyment wzrostowy i zmierzać we wtorek w górę. Na szerszych interwałach co prawda nadal obserwujemy konsolidację, jednak szukający krótkoterminowych okazji mogą polować na długie pozycje – dodał. Jego prognozę przeczytacie w tym miejscu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here