Naga MarketsCena Bitcoina wyniesie nawet 100 tys. dol. w tym roku, twierdzi analitykCena bitcoina po tym jak przed dwoma tygodniami chwilowo przebiła 50 tys. dol., ponownie opadła poniżej tej granicy i ma spory problem z powrotem powyżej. Jednak zdaniem aktywnego na Twitterze analityka kryptowalutowego o pseudonimie „Plan B”, dalsza zwyżka jest jak najbardziej możliwa i do Bożego Narodzenia powinniśmy zobaczyć kurs BTC/USD notowany na poziomie 100 tys. dol.

  • Plan B jest znanym twitterowym analitykiem kryptowalutowym. Obserwowany jest przez ponad 700 tys. innych użytkowników
  • Stworzył dwa modele prognostyczne ceny BTC/USD: stock-to-flow oraz model czasowy. Jest jednak zwolennikiem tego pierwszego, który jest także znacznie bardziej optymistyczny
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin może być wart 100 tys. dol. do końca 2021 roku zdaniem twitterowego analityka

Bitcoin w połowie kwietnia tego roku zaliczył wybicie do szczytów wszechczasów tuż poniżej 65 tys. dol., ale kolejne miesiące przyniosły przecenę notowań i obecnie 1 BTC wart jest około 48 tys. dol.Zdaniem analityka o nicku „Plan B” to jednak nie koniec zwyżki. W oparciu o swój autorski model wyceny „stock-to-flow” (S2F) twierdzi on, że czeka nas dalszy rajd notowań najpopularniejszej kryptowaluty.

Model ten zakłada, że wartość godziwa bitcoina musi wzrastać. Jeśli model został poprawnie skonstruowany, bitcoin powinien pewnego dnia być wart nawet 100 tys. dol., a później może i nawet 1 mln dol.

Model stock-to-flow prognozuje cenę bitcoina na poziomie 100 tys. dol. do Bożego Narodzenia, a model czasowy (malejące korzyści skali, wydłużenie cykli) 30 tys. dol. Następne miesiące będą kluczowe. – napisał na Twitterze użytkownik Plan B.

invest

Warto jednak zaznaczyć, że model stock-to-flow stara się wyznaczyć poprawną wartość godziwą dla kryptowaluty w danym momencie, a nie spodziewaną cenę. Te przecież mogą znacznie różnić się w zależności od tego, jakie nastroje panują na rynku.

 

https://www.tradingview.com/x/ejjGIPeC/
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Model czasowy pokazuje tylko „wartość godziwą” (fair value). Nie mówi tego, ile będzie wynosić cena bitcoina w danym momencie. Może być ona niższa lub wyższa, tak jak pokazuje to model S2F. – stwierdził jeden z obserwujących profil Plan B.

Zobacz również: Cena złota na 4-tygodniowych maksimach na fali gołębiej wypowiedzi szefa Fed

Jednak twórca modelu stwierdził, że to powinno być jasne i nie taka jest rola tego modelu:

Oczywiście, że cena BTC może być poniżej lub powyżej wartości wskazanych przez modele. Ważne jest to, że obecnie cena BTC jest POWYŻEJ modelu czasowego, zatem nie jest nielogicznym oczekiwać niższych cen, jeśli skupimy się na modelu czasowym. Również: cena BTC jest PONIŻEJ modelu S2F, zatem logiczne jest oczekiwać wyższych cen, jeśli skupimy się na S2F. – podkreślił Plan B, który wielokrotnie podkreślał wcześniej, że właśnie model S2F jest jego zdaniem lepszy i że według nie powinniśmy zobaczyć cenę BTC notowaną za pomocą sześciu cyfr.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs wirtualna polska | brokerzy ecn | famur cena akcji | livechat akcje rekomendacje | kruk akcje rekomendacje | indeks dow jonesJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here