Naga MarketsCena bitcoina wrośnie do 12 tys. USD - uważa Bloomberg. Powodem jest rozwój sieci kryptowalutyMagazyn Bloomberg jest optymistycznie nastawiony co do tego, że cena bitcoina wzrośnie powyżej 12 000 USD w najbliższej przyszłości. Powodem mają być umacniające się fundamenty kryptowaluty.

  • Raport Bloomberga wskazuje na to, że cena bitcoina (BTC) może wkrótce wzrosnąć powyżej 12 000 USD.
  • Powodem mają być umacniające się fundamenty sieci kryptowaluty.

Liczba aktywnych adresów rośnie

W raporcie stwierdzono, że zarówno wskaźniki dot. blockchaina BTC, jak i te “pozałańcuchowe” wskazują na wzrost wartości kryptowaluty. Jednym z kluczowych wskaźników dla Bloomberga jest liczba aktywnych adresów, która rośnie.

Bloomberg sugeruje też, że za wzrostami kursu mogą stać też inwestorzy instytucjonalni. Przykładowo Grayscale przez pewien czas skupywało ogromne ilości BTC, ale kurs nie rósł. Niedawno okazało się, że fundusz zaprzestał zakupów, ale kryptowaluta zaczęło mocno rosnąć.

USA otwierają się na BTC. Cena bitcoina rośnie

W raporcie stwierdza się też, że niedawna opinia amerykańskiego Biura Kontrolera Waluty, która potwierdziła to, banki w USA mogą pozwolić sobie na przechowywanie aktywów cyfrowych dla swoich klientów, powinna pokonać ostatnią barierę przed wejściem na ten rynek dużej liczby inwestorów instytucjonalnych. Te bowiem będą miały gdzie deponować swoje środki w BTC i altcoinach.

Niemniej jednak w raporcie Bloomberga zauważa się, że ​​bitcoin musi pewnie przełamać pułap 10 000 USD (raport został opracowany w zeszłym tygodniu, czyli przed tym, gdy BTC udało się dokonać powyższego), aby utrzymać tę dynamikę wzrostów.

Chociaż Bloomberg pozostaje optymistą co do przyszłości kursu bitcoina, jego poziom optymizmu właściwie spada. Pod koniec czerwca publikacja magazynu sugerowała, że ​bitcoin może przekroczyć w tym roku poziom 13 000 USD. Z kolei na początku czerwca prognozowano, że przekroczy pułap aż 20 000 dolarów.

Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się ok. 10 800 USD, czyli 5,7 proc. więcej niż dobę wcześniej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here