Naga MarketsCena Bitcoina spadła w ostatnim czasie o ponad 20 proc. z ponad 12 tys. USD do ok. 10 tys. USD. Analityk Bloomberga Mike McGlone uważa jednak, że niedawny spadek cen akcji zachęci rządy do zwiększenia pakietów pomocowych, co przyczyni się do wzrostów ceny złota i Bitcoina.

  • Cena BTC osunęła się o ponad 20 proc.
  • Analityk Bloomberga uważa, że niedawne spadki kryptowaluty są tylko korektą
  • Cena BTC pozostaje w silnej korelacji z notowaniami Nasdaqa

Bitcoin testuje psychologiczne wsparcie

Analiza McGlone wskazuje, że cena BTC testuje obecnie techniczne wsparcie, które na przestrzeni ostatnich miesięcy kilkukrotnie było testowane jako opór. Wskazuje on w ten sposób, że utrzymanie się notowań najstarszej z walut wirtualnych powyżej psychologicznej bariery 10 tys. USD będzie miało kluczowe znaczenie dla rynku byka.

Zdaje się on sugerować także, że istnieje pewna korelacja między Nasdaq i Bitcoinem, które na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy rosły i spadały bardzo podobnie.

Wzrostów na notowaniach BTC spodziewa się także singapurski BDS Bank, który w swoim kwartalnym raporcie wskazał, iż wybuch pandemii i podjęte z tego powodu działania mogą przyczynić się do szybszej adopcji Bitcoina.

– Ostatnio słychać szmery o niektórych dużych instytucjach finansowych – zwłaszcza w Singapurze, Szwajcarii i Niemczech – które wywołują nową falę popytu na kryptowaluty – wskazuje główny ekonomista BDS Bank Taimur Baig, który wcześniej pełnił wysokie funkcje w Instytucie Walutowym Singapuru, Deutsche Banku i Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

DBS nie jest jedynym bankiem, który dostrzega ten trend. Singapurski bank aktywów cyfrowych Sygnum, który posiada licencję bankową szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego jest podobnego zdania.

– Od wybuchu COVID-19 wzrosło zainteresowanie ze strony firm zajmujących się zarządzaniem inwestycjami i majątkiem zamożnych rodzin i osób prywatnych, które postrzegają aktywa cyfrowe jako alternatywę i sposób ochrony przed niepokojącym ryzykiem inflacji – powiedział Martin Burgherr z Sygnum Banku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJSW: szaleństwo notowań bez przyczyny. Czy to spekulacja?
Następny artykułMovie Games: True Games zapowiedział grę ‘Gangster Simulator’ na 2021 rok
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here