Naga MarketsCena Bitcoina w poniedziałek niczym rollercoaster. Doge znów na ustach Muska
Elon Musk swoją aktywnością na Twitterze potrafi manipulować cenami kryptowalut

Elon Musk znany jest ostatnimi czasy ze swojego zafascynowania kryptowalutami. Szczególnie upodobał sobie przede wszystkim Bitcoina, co dziwnym trafem okazało się powiązane z zakupem tej krypto przez Teslę. Ekscentryczny miliarder nie ustaje jednak w aktywności związanej z jeszcze do niedawna niszową kryptowalutą Doge. Szczególnie mamy tutaj na myśli aktywność twitterową.

  • W niedzielę Musk po raz kolejny tweetował o Dogecoinie.
  • Tym razem wpis nie był aż takim szokiem dla inwestorów.
  • DOGE/USD zakończył jednak niedzielę na plusie, czy dzięki wpisowi Muska? Możliwe.

Bitcoin mocno w dół w poniedziałek

Zacznijmy jednak od kursu Bitcoina. Poniedziałek okazał się dość burzliwy dla notowań najpopularniejszej kryptowaluty. Jeszcze w niedzielę, kurs BTCUSD wyznaczył nowe maksima wszechczasów przebijając barierę 58,3 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem, poniedziałek przyniósł chwilową przecenę Bitcoina nawet o niemal 20% do 47,4 tys. dol. Ostatecznie, w wieczornej części dnia, cena BTC spada względem poprzedniej sesji o relatywnie niewielkie 6,3% do obecnie notowanego poziomu 53,8 tys. dol.

Cena Bitcoina w poniedziałek niczym rollercoaster. Doge znów na ustach Muska
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Jak kupić Bitcoina w Plus500?

W ostatnim czasie popularność BTC i kryptowalutom przynosi we spółkę Elon Musk oraz Tesla. Jak się okazuje, firma może mieć jednak problemy w związku z transakcją. Więcej o tym wpisie: Tesla może mieć problemy wskutek zakupu 1,5 mld dol. w Bitcoinie.

Jedna z ulubionych kryptowalut Muska, czyli Dogecoin, ponownie zawitał na Twitterze Elona Muska w niedzielę. Miliarder jest zwykle oszczędny w słowach, tym razem wystarczyły zaledwie dwa słowa (oraz jedna cyfra):

Dojo 4 Doge – enigmatycznie zatweetował Musk.

Co Musk miał na myśli? Ciężko powiedzieć. Być może chodzi jednak o superkomputer Tesli do trenowania sieci neuronowych. Ma on olbrzymią moc obliczeniową i jest dość tajemniczym narzędziem w rękach innowacyjnej firmy.

Tweet o treści “Dojo 4 Doge” może także według spekulacji fanów Tesli być żartem-wskazówką co do potencjalnego kopania Doge przez spółkę z użyciem superkomputera.

W rezultacie wpisu, Dogecoin przerwał 2 dni spadków i zakończył niedzielną sesję 3,25% na plusie. W poniedziałek stracił jednak 4,06%.

Cena Bitcoina w poniedziałek niczym rollercoaster. Doge znów na ustach Muska
Notowania kursu DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

Aktywność Muska w ostatnim czasie związana jest nie tylko z Bitcoinem i Dogecoinem. Prezes SpaceX i CEO Tesli przedstawił ostatnio pomysł stworzenia MarsCoina, pisaliśmy o tym tutaj: Elon Musk stworzy MarsCoina.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | mercator forum parkiet | akcje bitcoin | bitcoin kurs dzisiaj | dolar prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here