Naga MarketsCena bitcoina (BTC) może spaść nawet do 29 000 USD i nadal będzie testować wsparcie adekwatne z wcześniejszymi spadkami, stwierdził Carter Worth w CNBC. „Chartmaster”, główny technik rynkowy w Cornerstone Macro, ostrzegł, że ostateczne dno na BTC może być znacznie niżej niż poniedziałkowy dołek. Kurs BTC/USD odbija we wtorek testując lokalny poziom oporu 47 500 USD.

Kurs bitcoina (BTC): korekta dotrze poniżej 30 000 USD?

Analizując ostatnią aktywność cenową i porównując ją z przeszłymi dołkami BTC, Worth powiedział, że obecne poziomy około 45 000 USD reprezentują górne ograniczenie głównej strefy wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gdybyśmy spadli o 55%, znaleźlibyśmy się na dolnym ograniczeniu wsparcia. Myślę, że obecne wsparcie walczy, ale mam przeczucie, że kurs spadnie jeszcze niżej – podsumował.

55% spadek oznaczałby, że BTC/USD spadłby do dna na poziomie nieco powyżej 29 000 USD. Dla Wortha jest to przydatny punkt odniesienia, ponieważ 55% oznacza średnią każdego poważnego spadku cen większego niż 30% od 2011 r. Jednak, jak zauważyli użytkownicy Twittera, jego obliczenia uwzględniają także takie zdarzenia, jak 80% spadek w 2017 r. – proces, który trwał ponad rok.

Bessa przejęła stery na rynku kryptowalut, gdy bitcoin (BTC) spadł z zeszłotygodniowego maksimum wynoszącego około 58 500 USD, a następnie osiągnął poziom 42 500 USD, odnotowując ponad 20 procentową przecenę w zaledwie tydzień. Za przyczynę wymienia się dwa główne powody: osłabienie nastrojów rynkowych wywołanych serią tweetów opublikowanych przez Elona Muska oraz napływem nowych inwestorów, którzy obstawiają dalsze spadki, podczas gdy duzi gracze wydają się akumulować BTC po lepszych cenach.

W poniedziałek PlanB, twórca modelu cenowego BTC typu stock-to-flow, próbował nakreślić linię trendu dla bitcoina.

OK, idąc dalej… przy obecnej zmienności, BTC na poziomie 44 000 USD i wysokim wolumenie transakcji, jego momentum jest wciąż rośnie – skomentował załączony wykres.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Wykres momentum bitcoina na dzień 17 maja 2021 r. Źródło: PlanB/Twitter

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje gpw | orlen cena akcji | cena bitcoina wykres | notowania orlenu |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here