Naga MarketsBitcoiin spadaCzwartkowa sesja nie jest zbyt łaskawa dla posiadaczy kryptowalut. Cena Bitcoina osunęła się bowiem w ciągu zaledwie kilku godzin o ponad 800 dolarów, co odpowiadało dokładnie 7,18 proc. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jest to już drugi dzień tak znacznej deprecjacji najstarszej z walut wirtualnych.

  • Cena BTC spadła o 11,67 proc.
  • Bitcoin najtańszy od miesiąca
  • Cena BTC znów poniżej 11 tys. USD

Na rynku polała się krew

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że jego cena spadła od wczoraj o ponad 1400 USD, co stanowi dokładnie 11,67 proc. Jest to największa deprecjacja od początku sierpnia br.

Spadek nastąpił po tym, jak CoinDesk poinformował, że na platformy giełdowe napływają zwiększone ilości bitcoinów, co może być sygnałem, że część inwestorów przygotowuje się do wyprzedaży swoich środków.

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że wskutek trwającej od wczoraj deprecjacji, cena BTC osunęła się poniżej technicznego wsparcia w okolicy 11 tys. USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania bariery 10 400 USD. Jest to niezwykle istotny poziom, który do tej pory wielokrotnie testowany był od dołu (jako opór).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania ropy zależne od amerykańskiego dolara
Następny artykułMęskie zegarki. 15 modeli na różne okazje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here