Naga MarketsBitcoiin spadaCena BTC wzrosła od połowy marca 2020 r. o ponad 54 500 dolarów z 3 850 USD aż powyżej 58 350 USD, co było najwyższym poziomem w historii jego notowań. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 11. miesięcy Bitcoin podrożał o ponad 1 415 proc. Tylko od początku tygodnia, a więc w ciągu niespełna dwóch dni, cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się jednak o ponad 13 500 USD, co stanowi ponad 23 proc.

Bańka pęka po raz kolejny?

Gdyby przeanalizować notowania Bitcoina od samego początku jego istnienia, dostrzec można by, że po każdym większym wzrośnie dochodziło do tzw. pęknięcia bańki, czyli okresu, w którym cena BTC osuwała się o około 80-90 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zasięg obecnych spadków to natomiast nieco ponad 23 proc.

Spoglądając na notowania Bitcoina warto zwrócić uwagę, że technicznym zasięgiem dla trwające od początku tygodnia wyprzedaży mogłyby okazać się okolice 41 tysięcy dolarów. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie).

Gdyby cena BTC osunęła się do w/w poziomu w wysokości 41 tysięcy dolarów, zasięg deprecjacji zwiększyłby się do niespełna 30 proc. Warto zwrócić tu jednak uwagę, że tylko w trakcie ostatniego ruchu wzrostowego, tj. od połowy marca 2020 r., podobnych spadków w zakresie od 15 proc. do ponad 30 proc. było niemal dziesięć.

Oznacza to, że o ile pod względem nominalnym, spadki te faktycznie robią wrażenie, o tyle pod względem procentowym nie są one niczym nadzwyczajnym, z czym nie mielibyśmy do czynienia na tym rynku nigdy wcześniej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen forum | cd projekt | notowania giełdowe lotos | biomed-lublin notowania | cena akcji biomed |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak działa finansowanie faktur w ING?
Następny artykułFunt jako ostatni opiera się odbiciu dolara. Kurs USD w oczekiwaniu na ważne wystąpienie szefa Fed
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here