Naga MarketsWeekend nie przyniósł oczekiwanego uspokoejania na rynku kryptowalut i spadki z ostatnich kilkudziesięciu godzin zepchnęły notowania Bitcoina (BTC) poniżej okrągłego pułapu 4 tysięcy dolarów. Najniższe testowane poziomu (3,7 tysięcy dolarów) były ostatni raz obserwowane we wrześniu zeszłego roku. Spadki pokrywają się z ankietą portalu Comparic.pl, według której 80% inwestorów czeka na dalszą deprecjację BTC.


Czy wrześniowe minima zatrzymają osunięcia Bitcoina?

Tylko w tym miesiącu BTC traci już ponad 40% i powraca do poziomów sprzed zeszłorocznego, dynamicznego rajdu wzrostowego. Tendencja odwróciła się w drugą stronę i wybicie okrągłego pułapu 4 tysięcy dolarów jest jedynie tego potwierdzeniem. Wspomniany obszar będzie pełnił teraz rolę oporu, a nowe wsparcie rysuje się na 3100 dolarów, czyli wysokości minimów z września 2017 roku. Kolejny poziom wsparcia to natomiast minima lipcowe tuż pod 2000 dolarów:

cena bitcoina 25 listopada 2018
Źródło: Tradingview.com

Część niedzielnych spadków została skorygowana i cena utrzymuje się nad 3800 dolarów. Portale branżowe powodów wyprzedaży doszukują się – niezmiennie – w hard forku Bitcoin Cash z 15 listopada, nagromadzeniu zleceń sprzedaży graczy instytucjonalnych, opóźnieniami we wdrożeniu produktów typu futures przez Bakkt oraz ucieczki inwestorów indywidualnych.

Spadki Bitcoina ciągną za sobą również negatywne ruchy na innych kryptowalutach. 20% w skali doby tracą Bitcoin Cash i Stellar, dwucyfrowe spadki notują również Ripple (-14,50%) oraz Ethereum (-10,77%).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here