Naga MarketsCena Bitcoina runęła wskutek decyzji Tesli o wycofaniu płatności w BTCTesla Inc. zamierza zawiesić możliwość kupna samochodów za Bitcoina uzasadniając swoją decyzję troską o środowisko. Komunikat został zaprezentowany przez Elona Muska w dobrze znany sposób: przez post na Twitterze. W rezultacie informacji, kurs BTC/USD gwałtownie opadł.

  • Elon Musk uzasadnił decyzję troską o środowisko
  • Większość BTC jest wydobywana w Chinach, gdzie wciąż przeważa energia uzyskiwana z węgla
  • Tesla będzie poszukiwać innej krypto do obsługi płatności, która zużywa mniej energii elektrycznej

Bitcoin mocno w dół po wpisie Elona Muska

Cena Bitcoina runęła nawet do 45,7 tys dol. wskutek wiadomości o tym, że Tesla przestanie przyjmować płatności za samochody w najpopularniejszej kryptowalucie. Ostatecznie, w środę kurs BTC/USD osunął się o 13%, a obecnie notowany jest po około 51 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla zawiesiła możliwość kupna pojazdów przy użyciu Bitcoina. Jesteśmy zaniepokojeni rosnącym użyciem paliw kopalnych do kopania Bitcoina i transakcji z jego użyciem, szczególnie węgla, który ma najgorszy charakter emisji ze wszystkich z nich.- stwierdził Elon Musk we wpisie na Twitterze.

– Kryptowaluty to dobry pomysł z wielu względów i wierzymy, że ma obiecującą przyszłość, ale to nie może stać się wielkim kosztem dla środowiska. Tesla nie sprzeda żadnego Bitcoina i zamierzamy użyć go do transakcji gdy do kopania zostaną wykorzystywane zrównoważone źródła energii. Przyglądamy się także innym kryptowalutom, które zużywają mniej niż 1% energii wymaganej do transakcji Bitcoinem. – dodał.

Ruch ze strony Tesli ma jednak racjonalne podłoże. Jak wynika z szacunków zaprezentowanych w badaniu University of Cambridge Centre for Alternative Finance, do kopania Bitcoina obecnie rocznie zużywane jest około 149 TWh energii elektrycznej. To więcej niż roczne zużycie prądu w Argentynie czy Holandii!

invest

Co więcej, około dwie trzecie BTC jest wykopywane w Chinach, z czego jedna trzecia w Xinjiang, gdzie energia elektryczna jest wytwarzana z taniego w tamtym regionie węgla.

Plus500

Czy Tesla sprzeda BTC?

Jeszcze w lutym Tesla Inc. zakupiła Bitcoiny w transakcji opiewającej na 1,5 mld dol. Pisaliśmy o tym tutaj: Tesla może mieć problemy wskutek zakupu 1,5 mld dol. w Bitcoinie.

Niedługo po tym, Tesla Inc. poinformowała amerykańską agencję regulacyjną SEC (odpowiednik polskiego KNF), że Elon Musk został mianowany nowym tytułem: “Technoking”, a CFO spółki, Zach Kirkhorn zyskał przydomek “Master of Coin”.

Choć w środowym komunikacie Tesla zarzeka się, że nie sprzeda posiadanego Bitcoina, to warto zauważyć, że jak wynika z ostatniego kwartalnego raportu, spółka już pozbyła się 10% zakupionych w lutym BTC zarabiającym na tym około 100 mln dol. Jak stwierdził Elon Musk, ta transakcja była jedynie testem płynności rynku i zaznaczył, że jego firma nie ma zamiaru sprzedać ich więcej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here