Naga Markets

Cena bitcoina runęła, ethereum warte połowę mniej. Twóca DOGE ostrzegaCena bitcoina osunęła się już o około 50% od szczytów z połowy listopada, zatem obecną sytuację można nazwać już dużą korektą, a oznaki bessy są widoczne w notowaniach także innych krypto, jak np, ethereum. Twórca dogecoina i znana postać w środowisku cyfrowych aktywów, Billy Markus, przestrzegł przed tym, że tak duże załamania to coś normalnego w przypadku kryptowalut.

Duże krachy zdarzają się w przypadku kryptowalut, przypomniał twórca dogecoina

Bitcoin, największa i najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, od listopadowych szczytów na 69 tys. dol. potaniał już o ponad 49% i w poniedziałek notowany jest po około 35 tys. dol.Tym samym, cena BTC straciła niemal cały zakres zwyżki budowany od lipca i jest obecnie w okolicach poziomów z początku 2021 roku.

 

Cena bitcoina runęła, ethereum warte połowę mniej. Twóca DOGE ostrzega
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Nie lepiej wygląda sytuacja na wykresie ETH/USD. Jeszcze w listopadzie 2021 roku cena jednej monety ethereum wynosiła około 4800 dol., podczas gdy obecnie jest to już około 2400 dol., czyli dwa razy mniej.

Zobacz również: Baby Doge wystrzelił mocno w górę, choć cena bitcoina runęła

Pesymistyczne nastroje i spadkowy sentyment wokół bitcoina i ethereum, największych krypto, ma przełożenie na szeroki rynek kryptowalutowy. Mocno potaniały także Solana czy Polkadot, a także Cardano.

Od wielu miesięcy tanieje także dogecoin. Jego współtwórca, Billy Markus który z rynkiem krypto związany jest od prawie 10 lat, podzielił się przemyśleniami wynikającymi ze swojego wieloletniego doświadczenia.

NED

Ostatnim razem, gdy pękła bańka, ethereum skapitulowało i potaniało o ponad 90% od szczytu. Zajęło aż 3 lata, aby odzyskać te poziomy. – przestrzegał Markus.

Nie mówię, że tak się stanie, ale po prostu chce odnieść się do szerszej perspektywy. Krachy zdarzają się bardzo często w przypadku krypto. – dodał.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Twórca DOGE podkreślił, że obecne warunki rynkowe po prostu odzwierciedlają podstawowe nastroje osób zaangażowanych w kryptowaluty, wyrażając jednocześnie swoją frustrację wobec naiwnego zachowania społeczności.

Pamiętajcie, ludzie zbiorowo decydują o wartości kryptowalut poprzez ich kupno i sprzedaż. W tym momencie ludzie wspólnie zdecydowali, że są one mniej warte niż przed rokiem. Tak czy siak, nienawidzę ludzi. – zaznaczył ironicznie Markus.

– Nie sądziłem, że będę tęsknił za 2021. – skwitował żartobliwie Markus, odnosząc się do tego, jak wyglądała kryptohossa w poprzednim roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 11 bit studios akcje notowania | cena akcji orange | notowania dom development | co to jest cfd | kruk gpw | nasdaq composite notowania |

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>1 KOMENTARZ

  1. Ostrzega? Przecież to dobra wiadomość. Oznacza to że nie ma czym się przyjmować. Krachów było już wiele a rynek krypto ma się świetnie. I po drugie oznacza to że zawsze będą okazje do kupna na dołku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here