Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCBitcoin nie mógł zaliczyć pierwszej połowy tygodnia do udanych. W skutek dość dynamicznych spadków cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się bowiem do najniższego poziomu od maja 2019 r. Nie spędziła ona jednak zbyt wiele czasu na tych poziomach, gdyż już wczoraj popołudniu pojawiła się niezwykle silna reakcja popytowa.


Cena BTC rośnie najszybciej od 2011 roku

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że jego cena w ciągu zaledwie kilku godzin wzrosła o niemal 40%, co było najsilniejszą aprecjacją od 2011 roku.

Cena BTC rośnie najszybciej od 2011 roku
Cena BTC rośnie najszybciej od 2011 roku

Jako jedną z przyczyn tak znacznej aprecjacji upatruje się tu wypowiedź prezydenta Chin Xi Jinpinga, który wskazał, że wdrożenie zintegrowanych technologii blockchain ma kluczowe znaczenie dla promowania innowacji technologicznych i przekształcania przemysłu Chin:

– Musimy potraktować blockchain jako ważny przełom w dziedzinie niezależnych innowacji kluczowych technologii, wyjaśnić główne kierunki, zwiększyć inwestycje, skoncentrować się na szeregu kluczowych technologii oraz przyspieszyć rozwój blockchain i innowacji przemysłowych.

Warto w tym miejscu zwrócić jednak uwagę, że dążenie Xi do większej adopcji technologii blockchain odbywa się na tle długoletniej niechęci Chin do kryptowalut. Władze kraju już w 2017 r. zakazały nawet przeprowadzania ICO. Pojawiły się nawet doniesienia, że co najmniej jedna agencja rządowa rozważa wprowadzenie zakazu wydobycia walut wirtualnych.

Obserwatorzy rynku zwracają uwagę, że jedyną kryptowalutą, z którą rząd chiński nie wydaje się mieć problemu, jest proponowana waluta cyfrowa banku centralnego (CBDC). Urzędnicy chińskiego Banku Centralnego w ubiegłym miesiącu przyznali jednak, że póki co nie opracowano jeszcze harmonogramu uruchomienia CBDC.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Cena BTC znów powyżej 9400 USD

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że wskutek obecnej, niezwykle dynamicznej aprecjacji, cena najstarszej z walut wirtualnych przekroczyła na moment nawet barierę 10 tys. USD. Mimo trwających od kilku godzin spadków, w dalszym ciągu utrzymuje się ona jednak powyżej niezwykle istotnego poziomu 9400 USD.

Warto także zwrócić uwagę, że rynek pokonał linię tendencji spadkowej, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

Cena BTC znów powyżej 9400 USD
Cena BTC znów powyżej 9400 USD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here