Naga MarketsCena Bitcoina poniżej 29%! Czy to już koniec hossy kryptowalut?Cena Bitcoina w poniedziałek rano opadła poniżej 29 tys. dol. na fali wyprzedaży, która jest częściowo pokłosiem obaw inwestorów o potencjalnie nadchodzące regulacje kryptowalut. To największe załamanie ceny Bitcoina od września zeszłego roku, a biorąc pod uwagę rajd notowań powyżej 42 tys. dol. na początku 2021 roku, podaje ono w wątpliwość kontynuację zwyżki w kierunku nowych maksimów wszechczasów.

  • Szefowa Europejskiego Banku Centralnego w zeszłym tygodniu dyskutowała na temat możliwość wprowadzenia globalnych regulacji kryptowalut
  • Swoje zaniepokojenie wyraziła także nowa Sekretarz Skarbu USA
  • W ciągu zeszłego roku cena Bitcoina wzrosła o ponad 300%

Bitcoin zagrożony regulacjami instytucji finansowych

Kurs Bitcoina w porannej części piątkowej sesji zanurkował do trzytygodniowych minimów na 28,8 tys.dol., jednak po kilku godzinach odbił do okolic 32 tys. dol. Biorąc pod uwagę obecnie notowany poziom 31,6 tys. dol., sytuacja i tak nie prezentuje się w optymistycznych barwach.

Te artykuły również Cię zainteresują


Indeks Nasdaq tworzy korektęBitcoin od początku tego tygodnia potaniał już niemal o 12%, co w połączeniu z przeceną z poprzedniego tygodnia daje już obniżkę o ponad 17%. Natomiast spoglądając w kierunku maksimum wszechczasów wyznaczonego 4 stycznia, cena BTC spadła już o niemal 25%.Cena Bitcoina poniżej 29%! Czy to już koniec hossy kryptowalut?

Część traderów uważa, że jedną z przyczyn przeceny mogło być dostrzeżone przez BitMex przeprowadzenie transakcji o charakterze podwójnego wydatkowania Bitcoina, tzw. “double-spending”.

Choć opiewała ona na zaledwie około 21 dol., to mogło to wywołać spadek zaufania wobec najpopularniejszej kryptowaluty i w rezultacie wyprzedaż.

– Nie warto racjonalizować rynku, który jest nieefektywny i niedojrzały, tak jak rynek Bitcoina, jednak widać pewien odwrót w zachowaniu cen. Zapewne, tłum spojrzał na to, przestraszył się i stwierdził, że to czas na sprzedaż. – zauważył Kyle Rodda, analityk IG Markets.

Plus500

Nie brakuje także obaw o nadchodzące regulacje kryptowalut. Nieprawdopodobna zwyżka Bitcoina w zeszłym roku zyskała sporo uwagi opinii publicznej, ale także zainteresowania polityków. Zakusy względem ograniczenia handlu kryptowalutami mają już amerykańscy i europejscy legislatorzy.

Wśród nich jest już m.in. Janet Yellen, świeżo nominowana Sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych, która przed kilkoma laty pełniła także funkcję szefa Rezerwy Federalnej. We wtorek wyraziła ona swoje obawy związane z kryptowalutami przytaczając argument o możliwości ich użycia do finansowania nielegalnych transakcji.

– Sądzę, że musimy zbadać metody na ograniczenie ich użycia i upewnić się, że pranie pieniędzy nie następuje tymi drogami – stwierdziła.

W zeszłym tygodniu na temat kryptowalut wypowiedziała się także szefowa Europejskiego Banku Centralnego dyskutując na temat możliwości wprowadzenia globalnych regulacji kryptowalut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here