Naga MarketsCena Bitcoina pokona 100 tys. dol. do końca 2021, twierdzi twórca popularnego modelu BTCBitcoin ma osiągnąć cenę nawet 100 tys. dol. jak uważa twórca modelu stock-to-flow (S2F) kryjący się pod enigmatycznym pseudonimem PlanB. Jego zdaniem zakres cen między 100 tys. a 288 tys. dol. zostanie osiągnięty jeszcze przed grudniem 2021 roku.

  • Cena Bitcoina od dołka w marcu wywołanego pandemią wzrosła już ponad trzykrotnie
  • Natomiast od początku roku kurs BTC/USD jest wyżej o ponad 119%
  • W ciągu ostatnich 30 dni notowań, cena Bitcoinca wzrosła o niemal 43%

Cena Bitcoina ma przekroczyć 100 tys. dol., uważa analityk

PlanB, znany inwestor i twórca modelu S2F, uważa, że Bitcoin przekroczy cenę 100 tys. dol. Oznacza to, że względem obecnego poziomu, kurs BTC/USD musiałby wzrosnąć o kolejne 544%.

Inwestor argumentuje wybicie do tak wysokiej ewentualnej przyszłej wyceny dzięki stworzonemu przez siebie modelowi predykcji wzrostów kursu Bitcoina. Zdaniem PlanB, presja inflacyjna będzie wypychać cenę za 1 BTC mocno w górę, podczas gdy podaż kryptowaluty będzie stopniowo spadać, ponieważ jest ona ograniczona.

Opierając się na krzywej podaży Bitcoina i cyklach halvingowych, model S2F wyznaczył oczekiwaną wartość rynkową BTC na około 5,5 biliona dol. Oznacza to, że cena może osiągnąć nawet poziom 288 tys dol.

Jak podał sam PlanB, jest on przekonany, że prognoza S2F, która ma przewidzieć wzrost ceny Bitcoina powyżej 100 tys. dol., okaże się poprawna.

Zobacz również: Holding Warrena Buffetta z olbrzymim wzrostem zysku netto w III kw. 2020 r.

Bitcoin powtórzy historię sprzed 8 i 4 lat?

Kolejny rok jest niesamowicie ważny dla Bitcoina z uwagi na to, że jest następstwem długo oczekiwanego halvingu, który miał miejsce w maju tego roku. Był to dopiero trzeci halving w historii tej najpopularniejszej kryptowaluty.

Procedura podziału spowodowała spadek wydobywanych Bitcoinów o połowę, co może doprowadzić do spadku wartości podaży BTC w obiegu.

Jak do tej pory, od momentu halvingu, cena Bitcoina zwiększyła się o niemal 80% w ciągu zaledwie pół roku. W dniu dokonania podziału, za 1 BTC należało zapłacić 8,7 tys dol. Teraz jest to już aż 15,5 tys. dol.

Warto zaznaczyć, że podaż Bitcoina będąca rzeczywiście w obiegu jest o wiele mniejsza niż wynika to z algorytmów odpowiadających za jego istnienie.

– Całkowita podaż Bitcoina nie wynosi 21 mln. Prawdopodobnie wyniesie na około 17 mln, ponieważ wiele monet zostało straconych w walce o stanie się czymś wartościowym w początkowych dniach BTC. Oznacza to, że na jedną osobę na świecie przypada zaledwie 0,002 BTC. – stwierdził Willy Woo z woobull.com.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here