Naga Markets

Cena Bitcoina może wystrzelić do 300 tys. dol., twierdzi znany analitykCena Bitcoina może przekroczyć wszelkie oczekiwania i wybić nawet do 300 tys. dol., jak stwierdził znany trader i analityk kryptowalut, Michael van de Poppe. Jego zdaniem, obecna sytuacja na rynku krypto przypomina początki bańki dot-com, co może przełożyć się na astronomiczny wzrost notowań kryptowalut.

  • Van de Poppe zwrócił uwagę na fakt, że przed 2016 rokiem mało kto spodziewał się wzrostu ceny do 20 tys. dol.
  • Kurs BTC/USD na początku tego roku wyznaczył nowe maksima wszechczasów na 42 tys. dol.
  • Od tego czasu notowania opadły do 36,2 tys. dol.

Cena Bitcoina może wzrosnąć nawet do setek tysięcy dolarów zdaniem tradera krypto

Bitcoin może wzrosnąć do niebotycznych rozmiarów, które mogą przekroczyć wszelkie dotychczasowe oczekiwania, jak zaznaczył analityk kryptowalut Michael van de Poppe.– To, czego oczekuje większość ludzi w tym momencie to cena w okolicach 100 tys. dol. lub 200 tys. dol., która prawdopodobnie zostanie przebita z uwagi na ludzką psychikę, psychologię rynku oraz cykle rynkowe. – zaznaczył znany analityk kryptowalut.

– Jeśli cofniemy się w czasie, to ludzie spodziewający się rynku byka w 2015 czy 2016 roku nigdy nie obstawiliby ceny Bitcoina na poziomie 20 tys. dol. – dodał.

Van de Poppe podkreślił, że rynki często zachowują się irracjonalnie przechodząc między różnymi fazami cyklów koniunkturalnych. Jako przykład przedstawił zachowanie kursu Apple w ostatnich dwóch dekadach, który po załamaniu w związku z bańką dot-com, sukcesywnie piął się ku górze bez większej korekty.

Zonda

– Gdy coś zaczyna rosnąć, zapewne nie będzie już szans na ponowne wejście, z uwagi na “strach przed tym co nas omija” (FOMO) powodujący wzrost cen, m.in. taki jaki widzieliśmy w bieżącym zachowaniu Bitcoina. – uzasadnił analityk. – Bitcoin wystrzelił od 10 tys. dol. do 40 tys. dol. bez znacznej korekty. Oczywiście, korekta rzędu 30% zapewne zdarzy się w pewnym momencie, co oznacza, że powrócimy do poziomu 26-28 tys. dol. Kto wie? To jednak wciąż zdecydowanie więcej niż okolice 20 tys. lub 14 tys. dol.  

Van de Poppe zaznaczył, że spodziewa się wzrostu Bitcoina wraz z jego coraz szerszym stosowaniem i świadomością społeczeństwa o jego cechach. Jego zdaniem, poziom 300 tys. to całkiem rozsądny poziom docelowy.

– Bańka dot-com to było coś w okolicach 10-12 bilionów dolarów. Hipotetycznie, Bitcoin dominuje z udziałem około 40-50%, dajmy na to 50%, to daje 12 bilionów, a to oznacza, że cena Bitcoina przekroczy 200 tys. dol., a to tylko konserwatywny poziom docelowy. – stwierdził.

NED

– Bitcoin po 300 tys. dol. za kilka lat nie będzie czymś dziwnym, jeśli odniesiemy to do euforii związanej z bańką dot-com oraz cyklem, który wtedy miał miejsce. – zakończył van de Poppe.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here