Naga Markets

Chociaż Bitcoin jest często reklamowany jako lepsza forma pieniądza i główne aktywo do przechowywania bogactwa ze względu na jego ograniczoną podaż i decentralizację, ma on pewne wady. Najbardziej rażące braki to wysokie koszty i powolność przy wysyłaniu małych transakcji. Podczas wysyłania mniejszych transakcji często zdarza się, że opłata transakcyjna jest wyższa niż sama transakcja. Do tej pory była to jedna z najbardziej znanych przeszkód, która uniemożliwiła Bitcoinowi stanie się realną opcją przy codziennych zakupach, takich jak filiżanka kawy lub posiłek w restauracji. To może się jednak powoli zmieniać, wskazuje RJ Fulton, analityk The Motley Fool. Kurs BTC/USD konsoliduje w niedzielę w okolicach 20 600 USD.

Bitcoin (BTC)  otrzymuje niewielką pomoc

W 2018 roku programiści wydali rozwiązanie o nazwie Lightning Network, które pomogło złagodzić wysokie opłaty i niskie prędkości w przypadku mniejszych transakcji w sieci Bitcoina. Szczegóły tego, jak to działa, mogą być nieco skomplikowane, ale najważniejsze jest, aby wiedzieć, że dzięki Lightning Network prędkość transakcji wzrosła z zaledwie 10 na sekundę do ponad 1 miliona na sekundę przy zachowaniu minimalnych kosztów.Rozwój Lightning Network był powolny, ale w 2021 r. nastąpiła eksplozja w sieci, gdy Bitcoin wspiął się na rekordowy poziom prawie 69 000 USD, a użytkownicy szukali opłacalnych rozwiązań do wysyłania i odbierania tokenów. Jednak od tego szczytu w 2021 r. Lightning Network pozostaje imponująco odporna podczas obecnej bessy, a jej przepustowość faktycznie nadal rośnie.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

26 lutego Lightning Network osiągnął nowy rekord wszechczasów przepustowości sieci. Ta metryka mierzy ilość Bitcoinów zablokowanych w sieci i służy jako wskaźnik proxy do pomiaru płynności. Uważa się, że im większa płynność, tym większa zdolność sieci do szybszego i tańszego przetwarzania większych transakcji.

Zjawisko to możemy zobaczyć w akcji, gdy spojrzymy na medianę opłaty podstawowej w sieci. Pomimo wahań ceny Bitcoina, istnieje wyraźna tendencja spadku mediany opłaty podstawowej w czasie. Pod koniec 2022 r. wskaźnik osiągnął najniższy poziom w historii na poziomie 0,00000016 USD.

AVA Trade

Początek nowej ery Bitcoina?

Biorąc pod uwagę, że Lightning Network nadal rozwija się nawet w środku zimy kryptograficznej, istnieją poważne powody, by sądzić, że wzrost ten zostanie utrzymany, jeśli nadejdzie hossa. W związku z tym narracja, że Bitcoin jest zbyt kosztowny i powolny przy użyciu w codziennych płatnościach, prawdopodobnie będzie zanikać.

Jeśli Lightning Network będzie kontynuować swoją obecną ścieżkę wzrostu, może to doprowadzić do tego, że Bitcoin stanie się naprawdę najlepszą formą pieniądza, którą można wykorzystać nie tylko jako magazyn wartości, ale także jako atrakcyjny środek płatniczy.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Wielu inwestorów jest zdania, że trzymanie swoich funduszy w stablecoinach stanowi bezpieczną przestrzeń dla ich aktywów. Ma to oczywiście związek z naturą tych monet, których kurs jest powiązany 1:1 z naczelnymi walutami fiducjarnymi, takimi jak dolar amerykański. Co jednak, gdy dojdzie do sytuacji, w której dany stablecoin traci swoje sztywne powiązanie z FIATami? W ten weekend byliśmy świadkami depegu USD Coina (USDC), którego część rezerw utknęła w Silicon Valley Bank. CEO giełdy Binance – Changpeng Zhao – zarzucił bankom odpowiedzialność za ryzyko związane ze stablecoinami.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułFED ma problem z bankami. Kurs EUR/USD wróci powyżej 1,15, uważają analitycy ING
Następny artykułRynki nie wierzą Powellowi! Światowa gospodarka zbliża się do recesji? (Artyści Rynków)
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.