Naga MarketsCena bitcoina może osiągnąć nawet 500 tys. dol., uważa Cathie WoodBitcoin po 500 tys. dol. w 2026 roku? To całkiem możliwe, jak twierdzi Cathie Wood. Jej zdaniem, potencjalne zwiększenie zaangażowania inwestorów instytucjonalnych w BTC może wywołać zwyżkę tego rzędu.

  • Cathie Wood jest zarządzającą funduszu ETF ARK Innovation, który skupia się w aktywa, które potencjalnie mogą tworzyć nowe innowacje
  • Notowania tego ETF opadły jednak o ponad 6% od początku tego roku, podczas gdy Dow Jones Industrial Average zyskał 17%, Nasdaq Composite 24%, a S&P 500 25%
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Bitcoin może kosztować nawet 500 tys. dol., twierdzi Cathie Wood

Cathie Wood, CEO Ark Investment Management, jest przekonana, że bitcoin pokona granicę 500 tys. dol. w przeciągu kolejnych 5 lat.– Jeśli inwestorzy instytucjonalni przejdą w kierunku bitcoina i przeznaczą na niego 5% swoich portfeli, to wartość bitcoina wzrośnie do około 560 tys. dol. do 2026 roku. – stwierdziła Cathie Wood z Ark Investment Management w wywiadzie dla Barron’s.

Taka predykcja możliwa jest dlatego, że na blockchainie bitcoina (z uwagi na jego konstrukcję) można na bieżąco monitorować transakcję dokonywane przez portfele. Umożliwia to tzw. analiza danych on-chain.

Cena bitcoina może osiągnąć nawet 500 tys. dol., uważa Cathie Wood
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Wood zwróciła uwagę na niską korelację bitcoina z innymi aktywami. To ma być jej zdaniem cenna cecha najpopularniejszej kryptowaluty, która może sprawić, że inwestorzy instytucjonalni zdecydują się na zwiększenie jej udziału w swoich portfelach.

fpmarkets

– Korelacja jest bardzo niska. – zaznaczyła Cathie Wood. – Jeśli istnieje niska korelacja stopy zwrotu przy inwestowaniu w kryptowaluty, to potencjalnie możliwe jest zwiększanie stopy zwrotu przy zmniejszaniu ryzyka w czasie.

TradingView Chart
Kurs ETF ARK Innovation. Źródło: tradingview.com

Jednocześnie, CEO Ark Investment stwierdziła, że jest dość zaskoczona tym, że już wiele notowanych spółek zaangażowało się w posiadanie bitcoina. Wśród nich jest m.in. dobrze znana inwestorom Tesla Inc., która w lutym zakupiła BTC o wartości około 1,5 mld dol. Bitcoina posiadają także m.in. MicroStrategy, Square Inc., czy spółka zarządzająca giełdą Coinbase: Coinbase Global.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pgnig | pkp cargo akcje | giełda livechat | giełda orlen | camparic | ciech akcje prognozyChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here