Naga MarketsZgodnie z badaniem wykonanym przez znajdującą się na Wall Street firmę Fundstrat Global Advisors, cena największej kryptowaluty może osiągnąć 64 000 USD do końca przyszłego roku. Wyliczenie to oparte jest na stosunku ceny Bitcoina do opłacalności jego kopania. Żeby górnikom opłacało się utrzymywanie sieci, to właśnie tyle będzie musiała wynosić cena BTC. Dotychczas poziom ten służył jako wiarygodne, długoterminowe wsparcie.

„Oczekujemy, że skala kopania zwiększy się w ciągu kilku najbliższych lat, cena Bitcoina do końca 2019 roku powinna wynosić 36 000 USD. Opieramy się na historycznej średniej w wysokości 1,8x P/BE (red. wspomniany wyżej stosunek ceny BTC do opłacalności kopania)”, napisał w swoim raporcie Sam Doctor z Fundstrat.

Doctor dodał jednak, że choć 36 000 USD wydaje się najbardziej prawdopodobnym celem dla ceny Bitcoina, to jego zdaniem widełki są bardzo szerokie, jedna moneta równie dobrze może kosztować 20 000 USD co 64 000 USD. Wszystko zależy od rozwoju rynku miningu w najbliższych miesiącach. Nawet najniższa prognoza to wzrost wartości największej kryptowaluty o ponad 100%.

CCN podaje, że kopalnie kryptowalut zaczynają powiększać swoje operacje, kontynuując zeszłoroczny długotrwały byczy sentyment. Bitmain, największy producent sprzętu do kopania kryptowalut, w 2017 roku zaliczył zysk operacyjny w wysokości 4 mld USD. Jego największy konkurent – Canaan – szykuje się do IPO, na którym zamierza osiągnąć wycenę w wysokości 1 mld USD.

Bitcoin obecnie jest w okolicach 9000 USD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here