Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na krawędziW momencie gdy inwestorzy zapominają o handlu, a regulowane giełdy są zamknięte, rynek kryptowalut często generuje niespodziewane lub silniejsze ruchy. Podobnie było w ten weekend, w trakcie którego notowania Bitcoina (BTC) osuwały się poniżej poziomu 3300 dolarów, co jest najniższym poziomem od połowy września zeszłego roku, czyli od 15 miesięcy.


50% spadków od listopada

Jeszcze na początku listopada za jednego Bitcoina na światowych giełdach płacono ponad 6400 dolarów, natomiast w piątek i sobotę cena osuwała się poniżej 3300 dolarów, odbijając ponownie w niedzielę w kierunku 3700. Dotychczasowa strefa wsparcia, czyli minima wyznaczone w drugiej części minionego miesiąca na 3730 pełnią obecnie rolę oporu utrzymując presję sprzedażową na rynku:

notowania bitcoina 09.12
Źródło: Tradingview.com

Pomimo głębszych spadków, zarówno w piątek i sobotę sesje zamykały się zdecydowanie powyżej minimów, a rynek odrzucał nowe wielomiesięczne dołki. W efekcie Bitcoin odbija w przeciągu doby o ponad 5%, a razem z nim inne duże kryptowaluty – XRP zyskuje 4%, Ethereum 7%, a Stellar 3%:

notowania kryptowalut 09.12
Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dalsze spadki w kierunku 1500 dolarów?

W momencie gdy Bitcoin spada, analitycy Bloomberga oceniają, że trend niedźwiedzia nie doszedł jeszcze do ostatecznego ekstremum. Zgodnie z ich wyliczeniami modelowymi, notowania mogą osunąć się do 1500 i dopiero wtedy poważniej odbić w kierunku północnym.

Powodem spadku sentymentu w branży, co bezpośrednio przekłada się na gorsze notowania Bitcoina ma być między innymi listopadowy hard fork (podział sieci) Bitcoin Cash. Część inwestorów twierdzi, że pojawienie się dwóch wersji monety (która zaledwie rok temu wydzieliła się z oryginalnych bloków Bitcoina) odbiła się negatywnie na inwestycjach i odciąga górników od najważniejszych aktywów rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here