Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na krawędziW trakcie poniedziałkowej sesji, 19 listopada 2018 roku, cena Bitcoina (BTC) kontynuuje swój rajd na południe, osuwając się poniżej poziomu $5500 i sięgając poziomów obserwowanych ostatni raz w październiku 2017 roku, czyli 13 miesięcy temu. Najstarsza z kryptowalut osuwa się o 5,5% wpływając negatywnie na sentyment szerszego rynku cyfrowych tokenów.


Istotne wsparcie widoczne na poziomie $3 tysięcy?

Chociaż zdaniem analityków Bloomberga cena Bitcoina zmierza w kierunku pułapu $1500, to po drodze znajduje się jeszcze kilka istotnych poziomów wsparć. Do takich nalezą przede wszystkim okrągłe poziomy $5 i $4 tysięcy dolarów traktowane przez inwestorów jako ważne, psychologiczne obszary.

Poziom $5 tysięcy pokrywa się z maksimami rysowanymi we wrześniu 2017 roku, analitycy dopatrują się jednak naprawdę silnego wsparcia dopiero na wysokości $3 tysięcy dolarów, czyli ponad 40% od obecnych cen. Na wysokości wspomnianego poziomu przebiega bowiem strefa S/R (support/resistance) z czerwca-października zeszłego roku. Poziom najpierw pełnił rolę oporu, a następnie istotnego wsparcia, od którego rozpoczął się dynamiczny rajd Bitcoina po historyczne maksima.

cena Bitcoina 19 listopada 2018
Bitcoin poniżej $5500, najniżej od 13 miesięcy. Źródło: Tradingview.com

Oddalając wykres i patrząc na niego z perspektywy tygodniowej (W1) widać, że Bitcoin pozostawia za sobą istotny poziom, nad którym cena utrzymywała się przez kilkanaście miesięcy. Ratunkiem dla byków (kupujących) może być jeszcze średnia ruchoma z 200 okresów (200 EMA), która pokrywa się z poziomem $4000.

cena bitcoina 19 listopada 2018 W1
Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Notowania kryptowalut osuwają się wraz z ceną Bitcoina

Oprócz Bitcoina w trakcie poniedziałkowej sesji tracą równie największe altcoiny. Ethereum w przeciągu ostatniej doby osuwa się o 10,21%, XRP o 5,11% a Bitcoin Cash o 6,48%. Zeszłotygodniowa deprecjacja spowodowała, że czołówka rynkowa nie pozwoliła inwestorom zarobić, a jedynie zanotować dwucyfrowe straty. Najsilniej zmniejszały się wartości portfeli inwestujących w VeChain (-33,02%), NEO (-30,78%) oraz we wspomniany przed chwilą Bitcoin Cash (-30,55%).

notowania kryptowalut 19 listopada 2018
Źródło: Coinpaprika.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here