Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuNa przestrzeni ostatnich tygodni, a właściwie i miesięcy obserwowaliśmy znaczną aprecjację cen Bitcoina. Mimo, że jeszcze w grudniu za najstarszą z walut wirtualnych zapłacić trzeba było nieco ponad 3 tys. USD, to w chwili obecnej jest ona wyceniana już na poziomie niemal 12 tys. USD. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że w sieci znów zaczęły pojawiać się śmiałe projekcje dot. przyszłej wyceny cyfrowego złota.


Cena BTC wzrośnie do 100 tys. USD

Anthony „Pomp” Pompliano, współzałożyciel firmy zarządzającej kryptowalutami Morgan Creek Digital Assets przewiduje, że cena Bitcoina (BTC) wzrośnie do końca 2021 roku do poziomu 100 000 USD.

Zobacz także: Novogratz prognozuje kolejną falę wzrostów i nowe ATH Bitcoina (BTC)

W wywiadzie dla BloxLive.tv przyznał on, że podstawą stojącą za tak śmiałą projekcją podstawowa zasada ekonomii dot. prawa popytu i podaży. Jego zdaniem, jednym z najistotniejszych czynników determinujących dalsze wzrosty cen BTC będzie zaplanowany na maj 2020 roku halving, a więc zmniejszenie o połowę nagrody dla górników za wydobycie BTC.

Pompliano zauważa także, że większość inwestorów instytucjonalnych nie zdaje sobie nawet sprawy ze zbliżającego się spadku podaży BTC. Sugeruje on również, że to właśnie redukcja podaży przy równoczesnym utrzymaniu bądź wzroście popytu przyczyni się do “kontynuacji trendów, które już obserwujemy”.

Jego zdaniem “czas jest największym orędownikiem BTC”:

– W sierpniu zeszłego roku przewidywałem, że bitcoin spadnie do 3 tys. dolarów po czym powróci do 10.000 dolarów. Zasadniczo zrobił to (…) Teraz myślę, że osiągnie 100 tys. dolarów, ale [….] będzie większa zmienność: będzie paraboliczny przebieg, jak widzieliśmy w czerwcu (…) Po drodze wielu ludzi będzie nazywać lokalne szczyty końcowymi szczytami – będzie to niepoprawne.

Optymizm wrócił na rynek! Cena BTC rośnie nieprzerwanie od pięciu miesięcy

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że z najnowszego raportu autorstwa firmy Delphi Digital wynika, że entuzjazm inwestorów detalicznych powrócił do rynku aktywów kryptograficznych. Zauważa się, że czerwiec był piątym z rzędu miesiącem, kiedy cena BTC rosła, co jest najdłuższą tego typu serią od blisko dwóch lat.

Autorzy raportu zwracają uwagę na istnienie oznak wskazujących, że instytucje czują się coraz bardziej komfortowo na rynku aktywów cyfrowych. Ich daniem, dostrzegają one ogromny potencjał wzrostu jaki daje ten rynek, w odniesieniu do tradycyjnych klas aktywów. Równocześnie zaznacza się, że rynek kryptowalut wciąż napędzany jest głównie przez inwestorów indywidualnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFundusz inwestycyjny otwarty i zamknięty to jak świnka i… świnka morska
Następny artykułSprzedaż detaliczna w strefie euro w dół, kurs euro EUR nie reaguje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here