Naga Marketsbitcoin-Steve-Hanke
Źródło: scoopnest.com

Steve Hanke wierzy w uniwersalne prawo wskazujące na to, że aktywa oraz idee rozwijające się w spektakularnie szybkim tempie, muszą w końcu upaść. W jego opinii bitcoin idealnie pasuje do tego „obrazka”. Ekonomista ten zwrócił szczególną uwagę na niestabilność cenową najstarszej kryptowaluty, a także jej wysoce spekulacyjny charakter. Nie jest to jednak jego pierwszy krytyczny komentarz wymierzony w stronę BTC. 

Cena bitcoina spadnie według Steve’a Hanke

Znany amerykański ekonomista specjalizujący się w polityce monetarnej nie ma dobrego zdania o najstarszej kryptowalucie. Prognozuje on, iż po tak gigantycznym wzroście, jakiego doświadczał kurs BTC od ubiegłego roku, jego wartość zacznie mocno spadać.Steve Hanke należy do grona osób wierzących w prawo mówiące o tym, że zarówno aktywa, jak i idee rozwijające się w szybkim tempie, muszą w końcu upaść. Profesor z Uniwersytety Johnsa Hopkinsa podzielił się tą refleksją ze swoimi obserwatorami na Twitterze.

„Wszystko, co idzie w górę, musi upaść. Bitcoin z pewnością nie jest zwolniony z tego prawa”  napisał, wspominając przy tym o ekstremalnej zmienności cenowej tej kryptowaluty oraz jej wysoce spekulacyjnym charakterze. 

W ubiegłym tygodniu ten sam ekonomista stwierdził, że BTC jest nic niewarte. Od strony fundamentalnej wycenił go na zero. Podkreślił on ponadto, że bitcoin charakteryzuje się podatnością na oszustwa, jednak w żaden sposób nie uargumentował swojego stwierdzenia. 

invest

BTC staje się coraz silniejsze

Mimo wielu ataków ze strony krytyków, jak i rządów niektórych krajów, najstarsza kryptowaluta wykazuje oznaki wzmocnienia. Coraz więcej inwestorów detalicznych oraz instytucjonalnych zwraca się w jej stronę, a największe banki zaczynają oferować usługi związane z tą klasą aktywów

W obronie bitcoina przed krytycznymi komentarzami Steve’a Hanke stanął m.in. dyrektor generalny firmy MicroStrategy Michael Saylor. Zaznaczył on, iż kryptowaluta ta stanowi nadzieję na lepszą przyszłość. Wśród jej zalet wymienił „niezniszczalność”, programowalność oraz szybkość dokonywanych w niej transakcji. 

Aktualna cena bitcoina to ponad 54 tys. USD za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni jego wartość podniosła się o blisko 30%. Od ATH odnotowanego w połowie kwietnia br. dzieli go obecnie około 16%. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here