Naga MarketsCena bitcoina (BTC) spadnie przez ETF, twierdzi JPMorganZatwierdzenie przez amerykańskiego regulatora funduszu ETF bazującego na bitcoinie (BTC) może negatywnie wpłynąć na jego wycenę w krótkim terminie, wynika z prognoz zespółu analitycznego JPMorgan.

  • Konkurencja ze strony nowego instrumentu wywoła odpływ kapitału z największego funduszu kryptowalutowego Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), wynika z analizy
  • ETF zaburzyłby dotychczasowy monopol i zmniejszył premię instrumentu GBTC w stosunku do bazowego aktywa, co ostatecznie może odbić się negatywnie na cenie BTC
  • Bitcoin traci w poniedziałek na rynku futures ponad 10% i osuwa się do poziomu 35 tys. dol.

Bitcoin ETF: Ważny dla rozwoju rynku, jednak niekorzystny dla cen BTC?

Kaskada odpływów kapitałowych z GBTC i załamanie się premii kursowej prawdopodobnie miałyby negatywny wpływ na bitcoina w perspektywie krótkoterminowej, biorąc pod uwagę przepływ i znaczenie obecnego funduszu wśród inwestorów – komentował zespół JPMorgan.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niektórzy komentatorzy uważają, że zatwierdzenie Bitcoin ETF w USA jest bardziej prawdopodobne przy zmianie kierownictwa w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). VanEck Associates Corp. niedawno złożył wniosek do regulatora o utworzenie instrumentu po wcześniejszym wycofaniu się w związku z odrzuconymi aplikacjami. Strategowie JPMorgan stwierdzili, że wprowadzenie Bitcoin ETF powinno być jednak pozytywne dla adopcji rynku kryptowalutowego w dłuższej perspektywie.

W długim terminie analitycy JPMorgan zakładają, że bitcoin może kosztować ponad 146 tys. dol. “Wypieranie złota jako “alternatywnej” waluty oznacza duże korzyści dla bitcoina w dłuższej perspektywie” – napisali na początku roku stratedzy. Dodają jednak, że nie nastąpi to szybko i “jest to wieloletni proces”.

Bitcoin w poniedziałek notował silniejszą korektę i w najbardziej krytycznym momencie spadał na rynku futures o 15% do poziomu 32,4 tys. dol. Obecnie jednak deprecjacja ma zasięg 10%, a za jednego BTC płaci się trochę ponad 35 tys. dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego | cena akcji pgnig dzisiaj | notowania ropy wti | btc | kurs ropy wti | złotowka |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara nadal się umacnia, (EUR/USD) z sygnałem głębszej korekty
Następny artykułSimple Swing: Webinar o strategii Maksymiliana Bączkowskiego o 18:00
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here